کد خبر: ۱۵۸۹۱۷
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۰ - ۲۹ فروردين ۱۴۰۲
نماینده مردم شیراز و زرقان مطرح کرد:

تحقق رشد تولید با حمایت صندوق توسعه ملی

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی گفت: بهره‌گیری از پتانسیل ارزی و ریالی صندوق توسعه ملی به عنوان یک گام بزرگ در انجام پروژه‌های کلان در فارس و تحقق رشد تولید، مد نظر قرار گرفته است و با جدیت دنبال می‌شود.
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، ابراهیم عزیزی نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به توافقات انجام شده طی سه نشست، از سفر قریب‌الوقوع رئیس صندوق توسعه ملی به شیراز خبر داد و به خبرنگاران گفت: در دیداری که به اتفاق آقای جعفر قادری با رئیس صندوق توسعه ملی داشتیم، رایزنی و توافق‌هایی پیرامون چند پروژه زیربنایی در فارس، انجام شد.

وی با بیان اینکه خط انتقال آب از خلیج فارس، فولاد و خودروسازی از پروژه‌هایی بود که برای پشتیبانی ارزی و ریالی توافق‌های خوبی پیرامون آنها انجام شد، گفت: طبق این توافق‌ها، مقرر شد در آینده نزدیک، غضنفری، رئیس صندوق توسعه ملی، از واحدهای تولیدی به‌ویژه صنایع تولید لوله فارس و شیراز بازدید کرده و مسیر حمایت مالی از خط انتقال آب خلیج فارس و خط رنگ و بدنه کارخانه تولید خودروی استان هموار شود.

عزیزی با اشاره به اینکه دیداری نیز با وزیر صنعت، معدن و تجارت برای تامین خوراک واحدهای فولادی و خودرویی و منابع مورد نیاز این صنایع در استان فارس، انجام شد، گفت: در همین راستا جلسه‌ای به اتفاق آقای قادری با مدیر عامل ایمیدرو و رئیس شورای راهبردی آب در وزارت صمت برگزار و مقرر شد پیرو موافقت وزیر صمت؛ ایمیدرو با بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌ایم واسکو نسبت به مشارکت ۳۰ در صدی از خط انتقال آب به استان اقدام کند.

نماینده مردم شیراز و زرقان با بیان اینکه بهره‌گیری ارزی و ریالی از صندوق توسعه ملی یک گام مهم برای انجام و تکمیل پروژه‌های کلان استان فارس محسوب می‌شود، افزود: با بهره‌گیری از ظرفیت بخش توانمند خصوصی و حمایت از آنها می‌توان به سرعت کارهای بر زمین مانده را به سرانجام رساند.

وی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: حضور ۳۰ درصدی ایمیدرو در خط انتقال آب به استان فارس نیز در تکمیل این پروژه سهم بسزایی ایفا خواهد کرد که خوشبختانه با موافقت وزارت صمت مواجه شد.

انتهای پیام/
برچسب ها: شیراز ، فارس ، شیرازه
نظرات بینندگان