کد خبر: ۱۵۸۹۲۲
تاریخ انتشار: ۱۳:۲۵ - ۲۹ فروردين ۱۴۰۲
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوار خبر داد:

افزایش ۴۰ درصدی توزیع کود‌های شیمیایی در کوار

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوار از افزایش ۴۰ درصدی توزیع کود‌های شیمیایی در این شهرستان در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن خبر داد
به گزارش خبرنگار گروه شهرستانهای پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، عبدالرسول جوکار مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوار از افزایش ۴۰ درصدی توزیع کود‌های شیمیایی در این شهرستان در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن خبر داد و گفت: بالغ بر ۵ هزار تن انواع کود‌های شیمیایی بین بهره‌برداران بخش کشاورزی این شهرستان توزیع شد.

وی با اشاره به اینکه استفاده از کودهای شیمیایی نقش موثری در افزلیش کمی و کیفی محصولات کشاورزی دارد، تصریح کرد: کودهای توزیعی شامل ۴۷۵۰ تن کود اوره، ۱۵۰ تن کود فسفاته و ۱۵۰ تن کود پتاسه بوده که بین بیش از ۸۳۰۰ بهره‌بردار زراعی و باغی توزیع، و به محصولات زراعی شامل گندم، جو، کلزا، پیاز، گوجه فرنگی، ذرت و تمامی محصولات باغی اختصاص یافته است.

این مقام مسئول با بیان اینکه توزیع انواع کود های شیمیایی با حواله الکترونیک صورت می گیرد، اظهار کرد: سهمیه کود های شیمیایی از طریق هفت کارگزاری شامل اتحادیه تعاون روستایی، تعاونی های تولید و بخش خصوصی خریداری و بین کشاورزان توزیع شده است.

جوکار بیان کرد: با توجه به اجرای طرح الگوی کشت در شهرستان تخصیص سهمیه های کودی در سال 1402 بر اساس الگوی کشت شهرستان صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان