کد خبر: ۱۵۸۹۲۸
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۲ - ۳۰ فروردين ۱۴۰۲
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس:

جذب اعتبارات حوزه میراث فرهنگی سفر رئیس جمهور به فارس

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی فارس از جذب ۱۰۰ درصدی اعتبارات تخصیص یافته به این اداره کل از محل مصوبات دور اول سفر ریاست جمهوری به فارس خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»،سید موید محسن‌نژاد مدیر کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان فارس از جذب ۱۰۰ درصدی اعتبارات تخصیص یافته به این اداره کل از محل مصوبات دور اول سفر ریاست جمهوری به فارس خبر داد و گفت: مصوبات دور اول سفر ریاست جمهوری به استان فارس در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی شامل 10 مصوبه در قالب 29 پروژه بوده است که این اداره کل موفق به جذب 100 درصدی اعتبارات دارای تخصیص شده است.

 وی با اشاره به اینکه تخصیص اعتبار برای 18 پروژه از تعداد 29 پروژه مصوب از سوی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی محقق شد، گفت: فعالیت‌های عمرانی برای 18 پروژه مذکور انجام گرفته ومیزان اعتبار تخصیص یافته به هر پروژه تماما جذب شده است.

محسن‌نژاد در ادامه به پروژه‌های مورد نظر اشاره کرد و گفت: اجرای زیر ساخت‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با اختصاص 25 میلیارد تومان شامل 15 پروژه بوده است که 6 پروژه آن دارای تخصیص بوده است و در مجموع 39 درصد تخصیص اعتبار داشته است.

وی ادامه داد: اختصاص مبلغ 20 میلیارد تومان برای تعریف و اجرای مسیر‌ها و محور‌های گردشگری متناسب با تنوع جاذبه‌ها از قبیل مسیر تخت جمشید - پاسارگاد- نقش رستم شامل 3 پروژه که دو پروژه آن دارای تخصیص اعتباربوده است و درمجموع 60 % تخصیص داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اختصاص مبلغ 5 میلیارد تومان برای ایجاد بازارچه خود اشتغالی صنایع دستی برای 5 پروژه را از دیگر برنامه برشمرد و گفت: به این 5 پروژه 100 درصد تخصیص اعتبار تعلق گرفته که تماما جذب شده است.

 محسن‌نژاد اختصاص مبلغ 3 میلیارد تومان برای تملک و مرمت خانه سوخکیان داراب با 50 درصد تخصیص اعتبار، مرمت و احیاء باغ گردشگری نشاط لار با اختصاص 2 میلیارد تومان وبا جذب 100 درصد اعتبار، ایجاد زیرساخت‌های گردشگری کاخ ساسانی سروستان با اختصاص مبلغ 4 میلیارد تومان و با 75 درصد تخصیص اعتبار، تکمیل موزه بوانات با اختصاص مبلغ 2 میلیارد تومان با تخصیص 50 درصد اعتبار، حصارکشی شهر تاریخی داراب گرد با اختصاص مبلغ 3 میلیارد تومان با تخصیص 50درصد اعتبار، محوطه سازی مسجد سنگی داراب با اختصاص مبلغ 1 میلیارد تومان وتخصیص 100 درصدی اعتبار از جمله طرح‌های مورد نظر بوده اند که اعتبار اختصاص یافته به هریک تماما جذب شده است.

 این مقام مسئول در ادامه به برخی از برنامه‌های پیشنهادی دور اول سفر رئیس جمهوری اشاره کرد که اعتباری به آن‌ها تخصیص داده نشده و بیان داشت: پروژه‌های زیرساخت گردشگری سرآسیاب، تنگ براق و سده اقلید، درودزن، روستای هدف گردشگری دشتک، تفرجگاه چشمه انجیر رستم، منطقه گردشگری سیدان، دریاچه پریشان کازرون، مجموعه تاریخی نقش رستم وهمچنین طرح برند سازی گردشگری استان از جمله این پروژه‌ها می‌باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی فارس افزود: برنامه‌ها و پروژه‌های پیشنهادی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس جهت طرح و تصویب در سفر دوم رئیس جمهور محترم و هیئت دولت با اعتبار مورد نیاز 53573000 میلیون ریال نیز ارائه شده است.

انتهای پیام/
منبع: تسنیم
نظرات بینندگان