کد خبر: ۱۵۸۹۲۹
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۳ - ۳۰ فروردين ۱۴۰۲
مدیرکل تعزیرات حکومتی فارس اعلام کرد:

تشکیل ۲۲۰ پرونده تعزیراتی برای صنوف فارس

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس اعلام کرد: از ابتدای سال تاکنون بالغ بر ۲۲۰ پرونده تخلف از اصول بهداشتی برای صنوف مختلف تشکیل شده است.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، غلامرضا سالاری  مدیر کل تعزیرات حکومتی استان فارس از تشکیل ۲۲۰ پرونده تعزیراتی برای صنوف فارس خبر داد و گفت: متخلفان در این پرونده‌های تعزیراتی دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نکرده بودند و جمعا به پرداخت ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال محکوم شدند.

سالاری خاطرنشان کرد: قانون‌گذار جریمه نقدی رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی صنوف را به میزان ۴۰ میلیون ریال در نظر گرفته است که در صورت تکرار، جریمه متخلف تا ۲۰۰ میلیون ریال نیز افزایش خواهد داشت؛ البته احکامی نظیر نصب پارچه تخلف و تعطیلی واحد صنفی متخلف نیز قابلیت اعمال دارد.

وی گفت: هرگونه تخطی در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و سلامت مواد غذایی عرضه شده به مردم خط قرمز تعزیرات حکومتی است و در این رابطه گشت‌های نظارتی بهداشتی با جدیت وظایف خود را دنبال می‌کنند.

 مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس اضافه کرد: پرونده‌های متشکله نیز در راستای اثر بخشی هر چه بیشتر به سرعت رسیدگی و مجازات های سنگینی برای متخلفین اعمال می شود.

سالاری از شهروندان تقاضا کرد هرگونه شکایت و یا گزارشی در خصوص تخلفات بهداشتی واحدهای صنفی را به شبکه های بهداشت اطلاع داده یا طی تماس با شماره ۳۲۳۴۰۰۰۰ اتاق اصناف گزارش کنند.

انتهای پیام/

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان