کد خبر: ۱۵۸۹۳۱
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۷ - ۳۰ فروردين ۱۴۰۲
آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس اعلام شد:

وخامت حال ۳۶ بیمار کرونایی در فارس

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز طی اطلاعیه‌ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا 29فروردین ۱۴۰۲، اعلام کرد.
به گزارش خبرنگار گروه سلامت پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز طی اطلاعیه‌ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا 29فروردین ۱۴۰۲، اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است:

از ابتدای شیوع بیماری کرونا، دو میلیون و ۲۷۴ هزار و ۵۰۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۴ هزار و ۳۶۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۲۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، ۲۰۶ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوتی ناشی از کووید ۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری هشت هزار و ۱۹۷ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری ۶۵۶ هزار و هجده هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۹۰ هزار و ۲۵۲ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۳۸۳ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۴۰۵ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۱۹۸ دُز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۲۶۶ دُز یادآور واکسن بوده است.انتهای پیام/
نظرات بینندگان