کد خبر: ۱۵۸۹۴۲
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۷ - ۳۱ فروردين ۱۴۰۲
مدیرعامل شرکت گاز استان فارس:

امور فرهنگی برپایه جهاد تبیین استوار است

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس گفت:جامعه به فعالیت‌های عمرانی و فرهنگی به موازات یکدیگر نیاز دارد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، علی‌اکبر میدانشاهی مدیرعامل شرکت گاز استان فارس در اولین نشست هم‌اندیشی شورای فرهنگی منطقه دو صنعت نفت، گفت: جامعه به فعالیت‌های عمرانی و فرهنگی به‌موازات یکدیگر نیاز دارد و در همین راستا از کلیه مدیران درخواست می‌کنیم تا برنامه‌ها، پیشنهادها و تقویم کاری سال جدید را ارائه کنند.

او با تقدیر از فعالیت‌های چشمگیری که در دهه مبارک فجر انجام شد، گفت: همگرایی و هماهنگی کامل اعضای شورای فرهنگی در راستای اجرای برنامه‌ها ضروری است و در این زمینه با برنامه‌ریزی و تشکیل کارگروه‌های مختلف با حضور متخصصین می‌توان اهداف مدنظر را به سرانجام رساند.

این مقام مسئول با ارائه پیشنهاداتی در حوزه فعالیت‌های فرهنگی گفت: اجرای برنامه زیارتی «حرم تا حرم» برای حضور گسترده در مراسم سالگرد رحلت بنیان‌گذار کبیر نظام مقدس جمهوری اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) و پس از آن سفر به مشهد مقدس یکی از برنامه‌های فرهنگی است که می‌تواند نقش مؤثری در گسترش معنویت داشته باشد.

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس خواستار توجه دوچندان به مفاهیم قرآنی به‌عنوان یکی از فرازهای امور فرهنگی شد و گفت: انتظار می‌رود فعالیت‌های قرآنی در حوزه‌های مختلف در صدر برنامه‌های فرهنگی قرار داشته باشد.
 

میدانشاهی در بخش پایانی سخنانش با اشاره به اهمیت اجرایی‌سازی «شعار سال» گفت: تمامی برنامه‌ریزی‌ها باید منطبق بر محور «مهار تورم، رشد تولید» متمرکز شود و در پرتو آن نگاه ویژه‌ای به فعالیت‌های فرهنگی داشته باشیم.

در ادامه این نشست مصوباتی پیرامون تشکیل کارگروه‌های عفاف و حجاب، بهره‌مندی از ظرفیت‌های اساتید علمی و فرهنگی، برگزاری برنامه حرم تا حرم، ایجاد اساسنامه شورای فرهنگی، تشکیل کارگروه گردشگری، برگزاری محفل انس با قرآن و تقدیر از عوامل برگزاری برنامه‌های مناسبتی توسط اعضای شورای فرهنگی منطقه دو کشور به تصویب رسید.

گفتنی است اولین نشست هم‌اندیشی شورای فرهنگی منطقه دو صنعت نفت با حضور جمعی از مدیران و مسئولان ارشد صنعت نفت و گاز استان فارس، اصفهان و یزد (به‌صورت ویدئوکنفرانس) به میزبانی شرکت گاز استان فارس برگزار شد.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان