کد خبر: ۱۵۸۹۶۶
تاریخ انتشار: ۱۲:۲۱ - ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۲
وزیر بهداشت مطرح کرد:

اولویت اجرای برنامه سلامت خانواده در ۵۷ شهر کشور

وزیر بهداشت با اشاره به آغاز بکار برنامه سلامت خانواده در حدود ۵۷ شهر کشور از ابتدای اردیبهشت امسال، اولویت اجرای این برنامه را مناطق محروم کشور عنوان کرد.
به گزارش خبرنگار گروه سلامت پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، به نقل از روابط‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، بهرام عین‌اللهی در سفر به شیراز با اشاره به اجرای برنامه سلامت خانواده به‌عنوان یکی از اولویت‌های وزارت بهداشت در سال جاری، رویکرد مهم این برنامه را تقویت اقدامات پیشگیرانه و حفظ سلامت مردم خواند که با مشارکت گروه‌های گسترده و توانمند، در بستر شبکه بهداشت و درمان کشور دنبال می‌شود.

وی عملکرد مراقبان سلامت را که در مناطق شهری به‌عنوان اعضای گروه‌های سلامت خانواده خدمت ارائه می‌کنند، مشابه خدمات بهورزان در مناطق روستایی عنوان کرد و گفت: تیم‌های سلامت با پایش فعالانه جمعیت تحت پوشش، سلامت آنها را به طور منظم پیگیری می‌کنند و می‌کوشند با آگاه‌سازی افراد از وضعیت سلامت خود، از بروز مشکلات ناشی از بیماری‌ها در افراد، پیشگیری کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: عضو دیگر تیم سلامت، پزشک خانواده است؛ مراقب سلامت در صورت تشخیص بیماری، فرد بیمار و نیازمند مراقبت را به پزشک خانواده به‌عنوان سطح یک خدمات ارجاع می‌دهد تا به‌صورت رایگان معاینه و درمان شود.

عین‌اللهی گفت: همچنین پزشک خانواده در صورت نیاز به خدمات تخصصی، فرد را به پزشک متخصص به‌عنوان سطح ۲ خدمات ارجاع می‌دهد و در این مرحله اطلاعات مربوط به وضعیت سلامت بیمار و فرایندهای درمانی او در پرونده الکترونیکی را در اختیار پزشک متخصص قرار می‌دهد.

وی افزود: سطح سه خدمات، مربوط به افرادی است که نیاز به بستری و دریافت خدمات درمانی در بیمارستان دارند که این مرحله با انتقال پرونده الکترونیک بیمار به بیمارستان انجام می‌شود.

اختیار تام دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای افزایش تولیددارو و تجهیزات پزشکی

وزیر بهداشت همچنین اظهار کرد: برای رشد تولیددارو و تجهیزات پزشکی در توافقاتی که با استاندار فارس که از اساتید برجسته کشور است، صورت داده‌ایم حاضریم بخشی از اختیارات سازمان غذا و دارو را در زمینه صدور مجوز تولید به دانشگاه علوم پزشکی شیراز تفویض کنیم.

وی با بیان اینکه حمایت‌های ویژه‌ای از دانشگاه علوم پزشکی شیراز خواهد شد، افزود: دانشگاه علوم پزشکی شیراز از پیشرفته‌ترین دانشگاه‌های سطح کشور و در ابعاد جهانی حائز اهمیت است؛ چون بسیاری از دانشمندان و اساتید برتر دنیا در این دانشگاه فعالیت دارند.

عین‌اللهی ادامه داد: در مسیر مهار تورم و رشد تولید، مشارکت مردم ضروری است که امیدواریم با کمک مردم، خیّرین و تجار شاهد رشد تولیددارو و تجهیزات پزشکی در شیراز و فارس برای تأمین نیاز استان و کشور باشیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از عصر جمعه باهدف بازدید از پروژه‌های عمرانی و افتتاح برخی از پروژه‌های حوزه بهداشت و درمان به فارس سفرکرده است.


انتهای پیام/


برچسب ها: شیراز ، فارس ، شیرازه
نظرات بینندگان