کد خبر: ۱۵۹۰۷۷
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۴ - ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۲
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب استان فارس:

شهر صدرا استعدادهای قابل توجه در توسعه طرح نهضت ملی مسکن دارد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب استان فارس، گفت: بنیاد مسکن با شروع عملیات اجرایی طرح نهضت ملی مسکن در شهر صدرا گام‌های اولیه برای تامین مسکن شهری طیف وسیعی از جمعیت متقاضی برداشته است.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، سید علیرضا حمیدی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب استان فارس در نشستی که با حضور نصیری معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن استان، برگزار شد، به گفتگو در راستای صدور پروانه ساختمانی و طرح اقدام ملی مسکن در این شهر و همچنین همکاری بیشتر دو دستگاه اجرایی در سال جاری پرداخت و گفت: بنیاد مسکن با شروع عملیات اجرایی طرح نهضت ملی مسکن در شهر صدرا گام های اولیه برای تامین مسکن شهری طیف وسیعی از جمعیت متقاضی برداشته است.

وی گزارشی از اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای استان فارس هم ارائه داد و با بیان اینکه در حوزه مسکن شهری بنیاد مسکن در ساخت و ساز مسکن محرومین ورود کرده است، تصریح کرد: این طرح‌ها عمدتا در قالب طرح نهضت ملی مسکن گنجانده می‌شود و در حال حاضر پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن ۱۳ هزار و ۹۴۴ واحد مسکونی است که عمدتا از سال ۱۴۰۱ آغاز شده است.

حمیدی افزود: از این تعداد بخشی را بنیاد کار می‌کند که ۵ هزار و ۵۰۵ واحد به عنوان بنیاد ساز است که ۳ هزار و ۱۵۲ واحد در شهر جدید صدرا، ۷۰۰ واحد سلطان آباد، ۱۴۸ واحد در شهرک نشاط سلطان‌آباد، ۷۰۰ واحد مسکونی در داراب، ۴۱۹ واحد خنج و مابقی آن ۸ هزار و ۴۲۹ واحد مسکونی در قالب گروه ساخت و با مشارکت مردم ساخته می‌شود.

فرج الله نصیری معاون مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فارس نیز در این نشست گفت: ساختمان‌های روستایی با مشارکت مردم ساخته می‌شود و ما به آن‌ها مشورت می‌دهیم. 

 وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه‌ای ویژه ۳ شهرستان محروم رستم و قیر و کارزین و فراشبند بیان کرد: ۵۰ واحد به افراد تحت پوشش کمیته امداد اختصاص دادیم که این تفاهم نامه بین بنیاد مسکن، کمیته امداد و بنیاد مستضعفان منعقد شده است.

نصیری افزود: یک تفاهم نامه نیز بین بسیج سازندگی و بنیاد مسکن و کمیته امداد منعقد شده که برای ۱۲۰۰ نفر خانه ساخته خواهد شد و تاکنون برای ۶۶۶ نفر تاکنون سقف منازل نیز ساخته شده است.

بهزاد پرنیان شهردار صدرا نیز با تقدیر از عملکرد مثبت بنیاد مسکن در تامین مسکن شهری اظهار داشت: شهرداری صدرا آمادگی دارد تا با گسترش همکاری‌های متقابل زمینه توسعه مسکن شهری در این شهر را فراهم کند.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان