کد خبر: ۱۵۹۱۰۴
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۸ - ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۲
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد:

توسعه عادلانه خدمات درمانی در مناطق محروم فارس

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: یکی از راه‌های اصلی رسیدن به توسعه عادلانه خدمات درمانی در مناطق محروم ، توزیع متعادل امکانات و منابع سلامت در مناطق جغرافیایی مختلف با توجه به نیاز‌های سلامتی مردم و سطح جمعیت است.
به گزارش خبرنگار گروه سلامت پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، مهرداد شریفی  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از توسعه عادلانه خدمات درمانی در مناطق محروم فارس خبر داد وگفت: یکی از راه‌های اصلی رسیدن به این هدف، توزیع متعادل امکانات و منابع سلامت در مناطق جغرافیایی مختلف با توجه به نیاز‌های سلامتی مردم و سطح جمعیت است و در این راستا نخستین گام آگاهی از وضعیت دسترسی به خدمات سلامت در مناطق مختلف است.

وی ادامه داد: برای گسترش خدمات درمانی در مناطق محروم در سال گذشته اقدامات مختلفی مانند تجهیز و راه‌اندازی بیمارستان‌های مختلف در مناطق محروم با استفاده از امکانات به روز، حضور پزشکان متخصص و ارائه خدمات تخصصی در این مناطق انجام شده است.

شریفی اضافه کرد: راه‌اندازی بیمارستان ۱۲۰ تختخوابی «شهدای سلامت بنیاد برکت» نی‌ریز، بیمارستان ۱۱۲ تختخوابی امام علی (ع) کازرون و بهره‌برداری از بیمارستان ۳۲ تختخوابی «صدیقی» گله‌دار از جمله اقدامات انجام شده در راستای توزیع عادلانه خدمات سلامت در سال ۱۴۰۱ به شمار می‌رود.

راه اندازی مراکز سطح ۲ ناباروری در پنج شهرستان «داراب»، «لامرد»، «آباده»، «ممسنی» و «فیروزآباد» از دیگر اقدامات انجام شده در سال گذشته بود که معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز به آن اشاره کرد.

 این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز از راه‌اندازی هشت مرکز NCD دولتی جدید، نوسازی ۲۱۲ تخت بستری، تحویل تجهیزات پزشکی به ارزش هزار و ۷۵۷ میلیارد ریال به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شهرستان‌های استان و راه‌اندازی ۶ پایگاه اورژانس، تحویل پنج دستگاه موتورلانس و سه دستگاه اتوبوس آمبولانس جدید به اورژانس ۱۱۵ به عنوان گامی ارزشمند در راستای توزیع عادلانه خدمات سلامت در استان نام برد.

 شریفی با اشاره به اعزام ۱۲۴ پزشک متخصص، ۶۱ پزشک عمومی و ۶ پزشک فوق تخصص به شهرستان‌های استان در سال ۱۴۰۱ ابراز امیدواری کرد: حضور پزشکان متخصص در این شهرستان‌ها موجب افزایش کمّی و کیفی خدمات تخصصی پزشکی به مراجعان شده است.

ارائه خدمات درمانی به سه میلیون و ۱۵۵ هزار و ۷۸۴ بیمار در اورژانس بیمارستان‌های زیرمجموعه دانشگاه، انجام بیش از ۵۹ هزار عمل جراحی اورژانس و ۲۲۰ هزار عمل جراحی الکتیو و انجام بیش از ۱۵۰۰ جراحی پیوند اعضا از دیگر خدمات ارایه شده در مجموعه سلامت فارس بود که این معاون درمان دانشگاه به آن‌ها اشاره کرد.

به گفته شریفی، مجموعه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در حال حاضر ۶۹ بیمارستان با هشت هزار و ۱۰۰ تخت فعال، هزار و ۳۰۰ درمانگاه و سایر موسسات پزشکی، هزار و ۶۰۹ مطب متخصص، هزار و ۳۰ مطب عمومی و ۵۱۳ دفاتر کار را زیر پوشش دارد.


انتهای پیام/

نظرات بینندگان