کد خبر: ۱۵۹۱۵۱
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۴ - ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۲
مسئول مدیریت بحران اداره کل حفاظت محیط زیست فارس خبر داد:

احیای آتش‌بُرها در مناطق محیط‌زیست فارس برای مقابله با آتش‌سوزی

مسئول مدیریت بحران اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، با اشاره به آمادگی این مجموعه برای مقابله با آتش‌سوزی‌های احتمالی در فصول گرم سال مناطق تحت پوشش محیط زیست فارس گفت: در همین راستا، آتش‌بُرهای این مناطق ترمیم و احیا شده‌اند.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی «شیرازه»،مجید خانبازی مسئول مدیریت بحران اداره کل حفاظت محیط زیست فارس روز شنبه در جمع خبرنگاران با تشریح اقدامات انجام شده برای پیشگیری از بروز آتش‌سوزی در مناطق افزود: این کار با انجام اقدام پیشگیرانه و برای جلوگیری از بروز بحران آتش‌سوزی در مناطق تحت مدیریت محیط زیست فارس انجام شده است.

وی ادامه داد: در زیستگاه‌های طبیعی مانند پارک‌های ملی، پناهگاه‌های حیات وحش و مناطق حفاظت شده تحت مدیریت حفاظت محیط زیست استان فارس نیز انجام این کار با هدف حفظ زیستگاه و گونه‌های گیاهی ارزشمند و جلوگیری از گسترش آتش‌سوزی در اولویت قرار گرفته است.

خبازی اظهار کرد: در اثر آتش‌سوزی ها میکروارگانیسم‌های موجود در خاک از بین رفته و ترکیب پوششی طبیعت تغییر می‌کند به طوری که بسیاری از گونه‌های مرغوب از رفته و گونه‌های نامرغوب جایگزین آن می‌شود.

مسئول مدیریت بحران اداره کل حفاظت محیط زیست فارس افزود: در آتش‌سوزی‌ها همچنین خاک حالت دانه‌ای خود را از دست می‍‌‌‌‌‌دهد و اکوسیستم شکننده‌تر می‌شود.

وی گفت: این پدیده از نظر خساراتی که به بار می‌آورد در مناطق مختلف اهمیت متفاوتی دارد.

خانبازی افزود: وقوع آتش‌سوزی عمدتا بر اثر سهل‌انگاری افراد و کسانی که به نوعی از طبیعت بهره می‌برند و عوامل طبیعی از قبیل صاعقه است که باید از همه ظرفیت‌ها برای کنترل و کاهش آن استفاده کرد.

انتهای پیام/
منبع: ایرنا
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
نظرات بینندگان