کد خبر: ۱۵۹۱۷۲
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۱ - ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۲
معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان فارس:

محکوم به قصاص پس از هفت سال در مرودشت مورد بخشش قرار گرفت

معاون دادگستری و رئیس توسعه حل اختلاف و داوری استان فارس گفت: در راستای پویش «به عشق امام رئوف می‌بخشم»، اولیای دم در شهرستان مرودشت، یک محکوم به قصاص را پس از هفت سال بخشیدند.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلبلب خبری شیرازه،حجت‌الاسلام مصطفی توانی معاون دادگستری و رئیس توسعه حل اختلاف و داوری استان فارس از بخشش محکوم به قصاص پس از هفت سال در مرودشت خبر داد و با تشریح اقدامات انجام شده در این زمینه افزود: برای رسیدگی به یک موضوع درگیری که در سال ۱۳۹۴ رخ داده بود، پرونده‌ای در شعبه اول کیفری یک استان فارس مطرح و حکم به قصاص محکوم صادر و پس از طی مراحل قانونی، در نهایت با تایید دیوان عالی کشور این حکم در آستانه اجرا قرار گرفت.

وی افزود: به منظور ترویج فرهنگ صلح و سازش و در راستای پویش به «عشق امام رئوف می‌بخشم» با همت مسؤلان دادگستری شهرستان مرودشت به خصوص دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان، امام جمعه مرودشت و با همکاری و تلاش‌های شعبه ۱۴ شورای حل اختلاف این شهرستان، رضایت اولیای دم جلب و محکوم به قصاص پس از هفت سال از قصاص رهایی و فرصت دوباره زندگی یافت.

توانی با اشاره به پیگیری‌های مستمر صلح و سازش در پرونده‌های قتل از سوی توسعه حل اختلاف و داوری استان اظهار کرد: گذشت و بخشش معامله با خداوند متعال است و اجر و ثواب این کار ارزشمند را خداوند متعال خود در قرآن کریم متقبل فرموده است.

پویش «به عشق امام رئوف می‌بخشم»، ابتکاری از سوی ستاد صبرقوه قضاییه است تا به حرمت میلاد باسعادت حضرت امام رضا (ع) خانواده‌های اولیای دم از قصاص صرف نظر کرده و اقدام به بخشش کنند.

 
 انتهای پیام/

منبع: ایرنا
برچسب ها: شیراز ، فارس ، شیراازه
نظرات بینندگان