کد خبر: ۱۵۹۱۷۷
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۲ - ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۲
استاندار فارس:

آموزش افراد بدون توجه به نیاز بازار کار، آفت مراکز علمی است

استاندار فارس گفت: آموزش افراد بدون توجه به نیاز بازار کار، یکی از آفت های مراکز علمی و آموزشی است که می بایست به صورت ویژه برای حل شدن آن تدبیر شود.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، محمد هادی ایمانیه استاندار فارس در نشست هم اندیشی رهیافت‌های نوین سوادآموزی در زیست‌بوم جدید گفت: تمام سازمان‌ها و نهادهایی که با ابتکار رهبر کبیر انقلاب اسلامی بنیان گذاشته شد پُرخیر و برکت بودند و هرکدام در مقطعی، کشور و انقلاب اسلامی را یاری کردند.

وی، ضمن تاکید بر لزوم انجام کار کارشناسی برای ادامه یا پایان فعالیت نهضت سوادآموزی ادامه داد: می‌بایست برای ادامه فعالیت یا پایان دادن به آن، با دقت به صورت جدی و پس از کسب نظر از کارشناسان خبره تصمیم‌گیری صورت پذیرد.

ایمانیه، خواستار توجه بیش از پیش به مباحث پرورشی، تربیتی و اعتقادی جوانان و نوجوانان شد و گفت: کاربردی کردن دروس و افزایش بُعد هویت دینی و ملی افراد برخی از کاستی‌های گذشته را جبران خواهد کرد.

استاندار فارس، بر بازنگری کلی در محتوا و روش تدریس در مدارس دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و علمی تاکید کرد و افزود: حرکت برخی از دانشگاه‌ها برای تغییر در نوع آموزش و ارتقاء به دانشگاه‌های نسل چهارم و پنجم در دستور کار هیات امناء و مسئولان دانشگاه‌ها باشد.

وی، خواستار آسیب‌شناسی مسائل و مشکلات موجود نظام آموزش و پرورش شد و گفت: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی افق‌های بلندتری را هدف قرار داده که می‌بایست با توجه به آن طی طریق کرد.

انتهای پیام/
منبع: ایرنا
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
نظرات بینندگان