کد خبر: ۱۵۹۱۹۳
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۴ - ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۲
رئیس کل دادگستری استان فارس:

دستگاه قضایی حامی اقدامات وزارت نیرو در خدمت رسانی به مردم و تأمین انرژی است

رئیس کل دادگستری استان فارس گفت:سلامت عملکردی و پاکدستی کارکنان در مجموعه‌های صنعت آب و برق و تأمین انرژی استان منافاتی با نظارت‌های دقیق و برنامه‌ریزی شده و قانونمند ندارد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان فارس در نشست مدیران عامل برق منطقه‌ای فارس با بیان اینکه مجموعه وزارت نیرو در استان در سال‌های اخیر علی رغم همه کمبودها و تحریم‌های ظالمانه، اقدامات جهادی و قابل تقدیری انجام داده که خروجی آن خدمت‌رسانی مناسب به مردم بوده است گفت: دستگاه قضایی در چارچوب‌های قانونی حامی اقدامات این مجموعه در خدمت‌رسانی به مردم و تأمین انرژی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی با اشاره به این نکته که مجموعه قضایی استان از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه تولید انرژی‌های پاک نیز در قالب ستاد اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی حمایت خواهد کرد، افزود: روند رو به افزایش مصرف انرژی باعث خواهد شد نیازمند توسعه زیرساخت‌های تولید انرژی باشیم و بخش خصوصی می‌تواند کمک شایانی در این حوزه داشته باشد.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود در جمع مدیران صنعت آب و برق استان بر جلوگیری از برداشت‌های غیر مجاز از منابع انرژی تأکید و بیان داشت: مطابق قانون مسئولین این حوزه می‌توانند زمینه برخورد قانونی را با متخلفین فراهم نمایند اما دستگاه قضایی نیز در این راستا همراه و حامی اقدامات قانونی نهادهای متولی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی بر موضوع نظارت نیز تأکید کرد و خاطر نشان ساخت: سلامت عملکردی و پاکدستی کارکنان در مجموعه‌های صنعت آب و برق و تأمین انرژی استان منافاتی با نظارت‌های دقیق و برنامه ریزی شده و قانونمند ندارد.

 یدالله حقیقی مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای فارس نیز در این جلسه مشترک با بیان اینکه همه تمهیدات برای عبور موفق از تابستان پیش رو بدون خاموشی برق اندیشیده شده است گفت : گذر موفق از تابستان گرم و پرمصرف بدون خاموشی برق ، سند افتخار دولت است.

وی برخی از شاخص‌های تامین و انتقال برق در استان فارس و جنوب کشور را تشریح و با ارائه گزارشی از وضعیت راهبردی و استراتژیک استان فارس و جنوب کشور در تامین و انتقال برق اضافه کرد: بیش از 80 درصد از خطوط گاز کشور از منطقه فارس و جنوب کشور می گذرد و با توجه به وابستگی شدید زیر ساخت‌های صنایع گاز و برق به یکدیگر ، فعالیت همکاران شرکت برق منطقه‌ای فارس در این عرصه شاخص ساز است.

 حقیقی ، وجود تنها نیروگاه اتمی کشور در استان بوشهر و در منطقه مدیریت برق منطقه‌ای را عرصه‌ای مهم و تعیین کننده برای مدیریت تامین و انتقال برق در کشور دانست و گفت : تامین یک هزار مگا وات برق در این نیروگاه فصل جدیدی از اقدامات جهادی برای تامین و انتقال برق در این منطقه ایجاد کرده است.


وی استان فارس را کارگاه ایجاد امنیت انرژی در جنوب کشور دانست و ادامه داد : استان فارس و جنوب کشور شاهراه تبادل برق و انرژی قلمداد می شوند از این فعالیت منسجم ، هدفمند و تاثیر گذار در این منطقه بسیار حائز اهمیت است.

 حقیقی با ارائه گزارشی از ظرفیت نیروگاهی تحت پوشش در استان فار س و جنوب کشور گفت : ظرفیت اسمی نیروگاه‌های این منطقه بیش از 8 هزار و 300 مگا وات است ، نیروگاه‌های جهرم ، کازرون ، اتمی بوشهر ، عسلویه ، پارس جنوبی ، فارس ، حافظ ، شیرینو ، گناوه ، مبین و دیگر نیروگاه‌های بیشترین ظرفیت اسمی را در استان فارس و جنوب کشور دارند.

حقیقی ، ظرفیت تولید انرژی‌های تجدید پذیر در استان فارس و جنوب کشور را نیز 73 مگاوات برآورد کرد و با بیان اینکه نیروگاه‌های گاز سوز نیز 148 مگاوات ظرفیت اسمی دارند افزود: به رغم آن‌که استان فارس و جنوب کشور شرایط روزهای آفتابی مناسبی دارند اما ظرفیت‌های نصب شده در این عرصه برای تولید انرژی خورشیدی رضایت بخش نیست و می‌طلبد با افزایش سرمایه گذاری‌ها شرایط بهتری برای بهره‌گیری از توانمندی‌ها و استعدادهای موجود فراهم گردد.


انتهای پیام/
نظرات بینندگان