کد خبر: ۱۵۹۱۹۴
تاریخ انتشار: ۱۹:۰۰ - ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۲
مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس:

مرمت گنبد امامزاده سیدالحرمین(ع) در مسجد نصیرالملک شیراز آغاز شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس از آغاز عملیات اجرایی مرمت ساق گنبد امامزاده سید الحرمین(ع) در مسجد تاریخی نصیرالملک شیراز خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، حجت‌الاسلام سید عباس موسوی مدیر کل اوقاف و امور خیریه فارس با اعلام این خبر، گفت: با توجه به این‌که بخشی از کاشی کاری در ساق گنبد امامزاده سید الحرمین(ع) به مرور زمان دچار فرسودگی‌هایی شده بود و نیاز به مرمت و احیای این بخشی از کاشی کاری‌های گنبد داشت؛ عملیات اجرایی مرمت زیر نظر کارشناسان فنی و کارشناس ابنیه تاریخی اوقاف فارس و کارشناسان مرمت آثار باستانی میراث فرهنگی فارس آغاز شده است.

وی افزود: مرمت گنبد در دو فاز اجرایی خواهد شد و در فاز نخست عملیات مهاربندی کاشی‌های ساق گنبد و در فاز دوم برداشت کاشی کاری‌ها که از نوع کاشی‌های هفت رنگ است، انجام می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس با بیان این‌که تمام استان با هماهنگی کامل با اداره کل میراث فرهنگی فارس و زیرنظر کارشناسان مرمت ابنیه تاریخی و میراثی اداره کل میراث فرهنگی فارس اجرا می‌شود، گفت: عملیات مرمت نیز توسط استاد کاران خبره مرمت آثار باستانی انجام خواهد شد.

 موسوی همچنین با اشاره به حضور گسترده زائران و گردشگران در مسجد تاریخی نصیرالملک و استقبال بسیار زیاد گردشگران از این مسجد زیبای تاریخی عنوان کرد: مرمت گنبد امامزاده سیدالحرمین(ع) برای حضور زائران، گردشگران و بازدیدکنندگان از این بقعه شریف هیچ گونه خللی به وجود نخواهد آورد و تمام تمهیدات لازم انجام شده است تا گردشگران و زائران به راحتی بتوانند به زیارت این بقعه متبرکه مشرف شوند.

 وی با بیان این‌که مساجد تاریخی متعددی در شهر شیراز وجود دارد که همواره مورد استقبال و بازدید گردشگران داخلی و خارجی مختلف است، گفت: لزوم حفظ و حراست از این بناهای ارزشمند معنوی که محل عبادت نمازگزاران و مومنان است همواره مورد تاکید است و بخش‌های مختلف مسجد نصیرالملک نیز تاکنون توسط کارشناسان فنی بررسی و ارزیابی شده است و هر بخش از آن که نیاز به مرمت داشته باشد با توجه به برنامه زمانبندی در دستور کار قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان