کد خبر: ۱۵۹۲۱۰
تاریخ انتشار: ۱۶:۰۱ - ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۲
مدیرکل دفتر روستایی و امور شورا‌های استانداری فارس:

۱۰۰ هزار خانه روستایی مناطق حادثه‌خیز فارس بیمه می‌شو‌د

مدیرکل دفتر روستایی و امور شورا‌های استانداری فارس گفت: با پیگیری‌های استاندار فارس، ۱۰۰ هزار منزل مسکونی روستایی غیرمقاوم در استان فارس زیرپوشش بیمه حوادث قرار می‌گیرد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، حامد رستمی مدیرکل دفتر روستایی و امور شورا‌های استانداری فارس اظهار کرد: با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان بنیاد برکت و استانداری فارس به منظور اجرای سیاست‌های حمایتی و گسترش خدمات بیمه‌ای در مناطق محروم و کمتر توسعه‌ یافته و به‌ ویژه روستاها، ۱۰۰ هزار باب واحد مسکونی کم دوام واقع در مناطق حادثه خیز روستایی سراسر استان به رایگان بیمه حوادث می‌شوند. 

وی گفت: هر سال در استان شاهد بروز حوادث و بلایای طبیعی هستیم؛ خانه‌های روستایی که عموما با معماری سنتی ساخته شده و استحکام لازم را ندارند در نتیجه این حوادث بیشترین آسیب را می‌بینند و این آسیب‌ها اگر با محرومیت منطقه همراه باشد درد و اندوه دو چندان به همراه دارد. 

 مدیر کل دفتر روستایی وامور شورا‌های استانداری فارس گفت: بر همین اساس، تدبیری اندیشیده شده تا با همکاری بنیاد برکت فاز جدیدی از بیمه رایگان خانه‌های روستایی ایجاد شود تا خدایی ناکرده اگر این منازل بر اثر بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله و ... آسیب دیدند خسارت آن‌ها به دور از دغدغه جذب و ایجاد اعتبار در دستگاه‌های اجرایی و به صورت نقدی جبران و پرداخت شود.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان