کد خبر: ۱۵۹۲۲۹
تاریخ انتشار: ۲۰:۲۰ - ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۲

باید راهبرد وحدت و همدلی را در بطن شورا‌ها آغاز کنیم

رئیس مجمع مشورتی رؤسای شورا‌های اسلامی کلان‌شهر‌ها و مراکز استان‌ها گفت: اکنون باید رهنمود رهبر معظم انقلاب در راستای وحدت و همدلی را در بطن شورا‌ها از روستا‌ها و شهر‌ها آغاز کنیم تا زمینه‌سازی برای ظهور حضرت حجت (عج) فراهم شود.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، مهدی چمران رئیس مجمع مشورتی رؤسای شورا‌های اسلامی کلان‌شهر‌ها و مراکز استان‌ها در دومین روز از شصت‌وهفتمین مجمع مشورتی رؤسای شورا‌های اسلامی کلان‌شهر‌ها و مراکز استان‌ها به میزبانی شیراز شهر سومین حرم اهل بیت (ع) با گریزی به گرامیداشت شهدای حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ (ع) اظهار کرد: در حادثه شهادت زائران مظلوم حرم مطهر احمد بن موسی (ع) شاهد پیوند بین سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای حادثه تروریستی شاهچراغ بودیم و این حادثه بار دیگر این نکته را یادآور کرد اگر مدافعان حرم نبودند شاهد چنین حوادث تروریستی و جنگ داخلی در داخل کشور بودیم.

وی تصریح کرد: همگان از سفره‌های شهدا ارتزاق می‌کنند و خون پاک شهدا در دفاع از آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران توانسته پرچم این نظام را با قدرت و صلابت برافراشته کند.

رئیس مجمع مشورتی رؤسای شورا‌های اسلامی کلان‌شهر‌ها و مراکز استان‌ها به پاسداشت رشادت‌ها و ایثارگری‌ها در سیاست‌های جهانی، ایران را در جایگاهی قرار داده است که دولت‌هایی که زمانی با ما روابط مسالمت‌آمیز نداشتند اکنون به سمت جمهوری اسلامی روی آوردند.

چمران گریزی هم به وضعیت کشور سوریه و اتفاقات منطقه‌ای پیرامون این کشور داشت و افزود: امروزه کشور‌هایی که یک روز سوریه را تحریم می‌کردند، از این کشور برای حضور در اتحادیه کشور‌های عربی دعوت می‌کنند و این پیروزی حاصل خون شهدا و مقاومت در مقابل تروریست‌هایی همچون داعش است.

رئیس شورای اسلامی پایتخت تصریح کرد: به‌رغم دشمنی‌ها، تحریم و جنگ‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی علیه کشور ما که همچنان ادامه دارد، با همدلی و همگامی در مقابل توطئه‌های ملت ایستاده‌ایم و از این جنگ‌ها نیز پیروز بیرون خواهیم آمد.

چمران با تصریح بر بیانات رهبر معظم انقلاب درباب همدلی و همکاری کشور‌های اسلامی تأکید کرد: طبق فرموده رهبر معظم انقلاب در صورتی‌که کشور‌های اسلامی با وحدت و همدلی متحد بودند، هیچکدام از مشکلات موجود را شاهد نبودیم.

وی تصریح کرد: اکنون باید این رهنمود رهبر معظم انقلاب درراستای وحدت و همدلی را در بطن شورا‌ها از روستا‌ها و شهر‌ها آغاز کنیم تا زمینه‌سازی برای ظهور حضرت حجت (عج) فراهم شود.

رئیس مجمع مشورتی رؤسای شورا‌های اسلامی کلان‌شهر‌ها و مراکز استان‌ها در پایان از میزبانی شایسته شهر شیراز در برگزاری شصت‌وهفتمین اجلاس تقدیر و بیان کرد: برگزاری این مجمع مشورتی با حضور رؤسای شورا‌های کلان‌شهر‌ها و مراکز استان‌ها در اردیبهشت‌ماه شیراز یک انتخاب شایسته است که مهمان‌نوازی و میزبانی این کلان شهر را در خاطره‌ها باقی می‌گذارد.

شوراها مهمترین نهاد مردمی برای حفظ آرمان‌های انقلاب هستند

نائب‌رئیس مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی کلان‌شهرها و مراکز استان‌ها گفت: اگر شوراها تنها نهاد مردمی نباشند، اما مهمترین نهاد مردمی برای حفظ آرمان‌های انقلاب هستند.

مهدی طاهری اظهار کرد: انچه که نظام مقدس جمهوری اسلامی  را به عنوان یک نظام حفظ می‌کند سرمایه اجتماعی مردمی بودن و اعتماد است.

رئیس شورای اسلامی شهر شیرازادامه داد: اگر شوراها تنها نهاد مردمی نباشند، اما مهمترین نهاد مردمی برای حفظ آرمان‌های انقلاب هستند.

 رئیس مجمع مشورتی رؤسای شوراهای اسلامی کلان‌شهرها و مراکز استان‌ها تصریح کرد: نظام شورایی کشور یکی از نهادهای حمکرانی جمهوری اسلامی است که ارتباط مستقیم بین تصمیم‌گذاران و مردم را بدون واسطه حفظ می‌کند.

 انتهای پیام/
منبع: تسنیم
نظرات بینندگان