کد خبر: ۱۵۹۲۳۷
تاریخ انتشار: ۲۰:۵۵ - ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۲
رئیس سازمان بسیج سازندگی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شیراز:

الگوی صندوق‌های قرض‌الحسنه بسیج؛ بستری برای مردمی کردن اقتصاد

رئیس سازمان بسیج سازندگی، گفت: الگوی صندوق‌های قرض‌الحسنه بسیج و تعاونی‌های اشتغال‌زای بسیج بستری برای مردمی کردن اقتصاد است.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»،  اسماعیل قزل سفلی رئیس بسیج سازندگی استان فارس در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شیراز با اشاره به اینکه بیش از 5 هزار گروه جهادی در سامانه اطلس ثبت شده‌اند بیان کرد:  جهادگران در وقایع و حوادث مختلف مانند دوران کرونا یا حوادث طبیعی و رخ‌دادهای اجتماعی در سراسر نقاط استان فارس مشغول خدمت‌رسانی و کمک‌رسانی بوده‌اند.

 وی با اشاره به تنوع خدمات‌رسانی گروه‌های جهادی از جمله کمک مومنانه، جهادآبرسانی، اقتصاد مقاومتی، کارآفرینی و اشتغال‌زایی، آبخیزداری و آبخوان‌داری، ساخت مسکن محرومین و ... گفت: مناطق مورد هدف فعالیت‌های گروه‌های جهادی مناطق محروم و کم‌برخوردار بویژه روستاها، حاشیه شهرهاست و به دنبال حل مسائل مشکلات این مناطق با رویکرد حل مسئله هستند.

جانشین قرارگاه سازندگی و محرومیت‌زدایی سپاه فجر استان فارس با اشاره به مهمترین پروژه‌های عمرانی اجرا شده توسط گروه‌های جهادی عنوان کرد: در طرح آبخیز تا جالیز که در سال جاری اجرایی خواهد شد در 19 شهرستان طرح آبخیزداری و آبخوان‌داری و در 18 شهرستان طرح احیاء قنوات عملیاتی می‌گردد.

وی در خصوص پروژه‌های ساخت مسکن برای مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی نیز گفت: در سال گذشته  534 واحد مسکونی تحویل مددجویان عزیز شد و امسال نیز این طرح با همکاری کمیته امداد امام خمینی ( ره) و بنیاد مسکن ادامه پیدا خواهد کرد تا هیچ مددجوی در استان فارس نباشد که از داشتن مسکن و سرپناه محروم باشند.

قزل سفلی در خصوص طرح‌های اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی و اشتغال‌زایی گفت: بیش از 1800 صندوق قرض‌الحسنه بسیج در سراسر استان و 198 تعاونی شکل گرفته است  و با مدیریت مالی این صندوق‌ها و با توانمندسازی و تسهیلگری 3 هزار 100 فرصت شغلی خرد و خانگی فراهم شده است. الگوی صندوق‌های قرض‌الحسنه بسیج و تعاونی‌های اشتغال‌زای بسیج بستری برای مردمی کردن اقتصاد است که امسال نیز با خوشه‌بندی و تلاش برای تکمیل زنجیره ارزش تولید در پایدارسازی مشاغل خرد و کوچک و خانگی ایجاد شده تلاش خواهیم کرد.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان