کد خبر: ۱۵۹۲۴۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۹ - ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۲
قائم مقام استاندار فارس در شورای توسعه گردشگری:

۳۱ اردیبهشت ماه به عنوان روز شهر صدرا معرفی شد

قائم مقام استاندار فارس در شورای توسعه گردشگری گفت:دست اندرکاران مدیریت شهر صدرا می‌توانند در این روز یک رویداد گردشگری ادبی با برنامه‌های بسیار جذاب ترتیب دهند.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، محمد فرخ‌زاده قائم مقام استاندار فارس در شورای توسعه گردشگری با بیان اینکه در تقویم روز ۳۱ اردیبهشت ماه به عنوان روز پیوند اعضا در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: فعالیت بیمارستان پیوند اعضا ابن سینا به عنوان بزرگترین مرکز پیوند منطقه که آوازه جهانی نیز دارد، می‌تواند محوری مناسب برای این نام‌گذاری باشد.

وی با بیان این‌که کلمه «پیوند» می‌تواند مفهومی وسیع‌تر از پیوند عضور را دربر بگیرد، یادآور شد: حضور و اسکان اقوام و اقشار مختلف در این شهر جدید به مفهوم پیوند و همدلی معنا می‌بخشد.

معاون استاندار فارس همچنین به یاد روز فیلسوف بزرگ ایران زمین، ملاصدرای شیرازی اشاره کرد و گفت: دست‌اندرکاران مدیریت شهر صدرا می‌توانند در این روز یک رویداد گردشگری ادبی با برنامه‌های بسیار جذاب ترتیب دهند.

فرخ‌زاده در این نشست بر لزوم تهیه بسته‌های سرمایه‌گذاری و معرفی ظرفیت‌های شهر صدرا در این روز تاکید کرد و افزود: شهرداری صدرا و شرکت عمران شهر جدید این شهر و شورای شهر اقدام لازم برای آماده شدن این موارد و ارایه دادن آن‌ها به سرمایه‌گذارن در روز صدرا تلاش کافی کنند.

اعلام تخفیفات عوارض در هفته فرهنگی صدرا از دیگر مواردی بود که محمد فرخ‌زاده به برگزارکنندگان مراسم پیشنهاد داد و خاطرنشان کرد: چنین اقداماتی زمینه رونق اقتصادی را در شهر صدرا فراهم خواهد کرد.

۳۱ اردیبهشت ماه به عنوان روز شهر صدرا معرفی شد

وی تاکید کرد: استفاده از ظرفیت و توانمندی‌های گروه‌ها و اقشار خاص مانند انجمن ام.اس، جامعه معلولین در همه مراسم‌ها استفاده شود چرا که جامعه ما باید فرهنگ چگونه رفتارکردن با این افراد را آموزش ببیند، بنابراین حضور آنان در چنین مراسمی برای فرهنگ‌سازی نیازی ضروری است.

شهر جدید صدرا در اوایل دهه ۷۰ با هدف اسکان سرریز جمعیت کلان‌شهر شیراز در فاصله حدود ۲۰ کیلومتری شمال غرب شیراز ایجاد شده است.

انتهای پیام/
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان