کد خبر: ۱۵۹۲۴۵
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۵ - ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۲
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز:

دریافت وجه خارج از صندوق بیمارستان‌ ممنوع است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: دریافت هرگونه وجه از بیمار یا همراه بیمار، خارج از صندوق و چارچوب مالی بیمارستان‌ها، اکیدا ممنوع و غیرقانونی است.
به گزارش خبرنگار گروه سلامت پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، سید وحید حسینی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نشست ستاد دانشگاهی نظارت بر اجرای تعرفه خدمات سلامت با تاکید بر تحقق کامل اهداف این ستاد در استان، این امر مهم را نیازمند تلاش بیش از پیش متولیان حوزه سلامت دانست.

وی با قدردانی از قانون‌مدار بودن مراکز ارائه دهنده خدمات سلامت و جامعه پزشکی و پیراپزشکی فارس، تامین و ارتقای سلامت در جامعه را یک وظیفه همگانی دانست و گفت: بحران کرونا ثابت کرد که جامعه پزشکی همواره در کنار مردم است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به پیشرفت‌های حوزه پزشکی ایران در سال‌های پس از انقلاب اسلامی اظهار کرد: پیشرفت‌های علم پزشکی در ایران بسیار چشمگیر و مجموعه سلامت فارس نیز همگام با این پیشرفت‌ها در حال حرکت بوده و بسیاری از اعمال جراحی و سایر درمان‌های پیشرفته در دنیا از سوی پزشکان توانمند مجموعه سلامت فارس به بیماران ارایه می‌شود.

حسینی با تاکید بر اینکه مراکز پزشکی و پیراپزشکی ملزم به عقد قرارداد با بیمه‌های درمانی پایه هستند، یادآور شد: مردم نباید در پرداخت هزینه‌های درمانی خود با مشکل مواجه باشند و سازمان‌های بیمه‌گر نیز نسبت به گسترش پوشش بیمه‌ای خدمات درمانی، اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با تاکید بر اینکه هر فرد به سهم خود باید در ارتقای سطح سلامت عمومی جامعه گام بردارد، اضافه کرد: دریافت پول خارج از صندوق بیمارستان‌های خصوصی، دولتی و نهادهای عمومی ممنوع است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: مردم می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف در حوزه سلامت، با سامانه تلفنی ۱۹۰ و ۱۸۱۹ تماس بگیرند.

مهرداد شریفی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گزارشی از عملکرد ستاد دانشگاهی نظارت بر اجرای تعرفه خدمات سلامت فارس در سال ۱۴۰۱ ارایه کرد.

وی با اشاره به اینکه ستاد نظارت بر اجرای تعرفه خدمات سلامت دانشگاه در سال گذشته، ۱۳۸۵ پرونده در حوزه تعرفه خدمات سلامت را بررسی کرده است، گفت: در راستای بررسی این درخواست ها، بیش از ۷۰ پرونده به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان