کد خبر: ۱۵۹۲۵۵
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۶ - ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۲

لغو عمل جراحی پیوند قرنیه یک بیمار در بیمارستان خلیلی از شایعه تا واقعیت

در پی انتشار مطلبی در فضای مجازی مبنی بر لغو عمل جراحی پیوند قرنیه یک بیمار در بیمارستان خلیلی شیراز، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این خصوص توضیحاتی ارایه داد.
به گزارش خبرنگار گروه سلامت پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، مهرداد شریفی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در خصوص ماجرای لغو عمل جراحی پیوند قرنیه یک بیمار در بیمارستان خلیلی، گفت: نخستین مراجعه این بیمار در تاریخ بیست و ششم آبان ماه سال ۱۴۰۱ با شکایت ضربه به چشم راست به بیمارستان خلیلی بوده است.

وی افزود: بیمار در آن زمان ۲ بار تحت عمل جراحی ترمیم چشم و شبکیه قرار گرفته و پس از آن در تاریخ‌های متعدد برای معاینات پس از عمل به این مرکز، درمانگاه قرنیه پوستچی و مطب پزشک معالج مراجعه می‌کند.

 شریفی ادامه داد: با توجه به وضعیت چشم بیمار در روزهای گذشته و معاینات پزشکان متخصص، پیوند قرنیه و تخلیه روغن سیلیکون برای بیمار تجویز می‌شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: مشاوره‌های لازم به بیمار در خصوص احتمال موفقیت عمل و میزان بهبود بینایی او از سوی پزشکان متخصص انجام شده و نحوه دریافت قرنیه که به صورت اهدا از متوفی است زمان برای عمل مشخص می‌شود.

شریفی افزود: در پی مراجعه یک کودک چهار ساله به بیمارستان و با تشخیص پزشک فوق تخصص مبنی بر پارگی چشم و شرایط حاد و خطر از دست دادن بینایی این کودک موجب می‌شود تا تعداد سه عمل جراحی الکتیو لغو شود.

این مقام مسئول در دانشگاه عنوان کرد: به این بیمار که یکی از سه بیماری بوده که عمل الکتیو وی لغو شده در روز چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت‌ ماه سال جاری اطلاع داده می‌شود که عمل او لغو و به پنجشنبه بیست و هشتم اردیبهشت موکول شده است.

لغو عمل جراحی پیوند قرنیه یک بیمار در بیمارستان خلیلی شیراز صحت دارد؟

شریفی در خصوص هزینه‌های اعلام شده از سوی بیمار نیز گفت: هزینه‌های مطرح شده توسط بیمار کاملا غیر واقعی است.

وی افزود: بیمار برای عمل نخست که ترمیم اولیه بعد از پارگی بوده مبلغ ۵۶۰ هزار تومان، عمل دوم شبکیه مبلغ یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به صندوق بیمارستان پرداخت کرده است.

این مسئول حوزه سلامت، ادامه داد : در خصوص عمل سوم او که جزو اعمال الکتیو محسوب می‌شود نیز مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به صندوق بیمارستان و چهار میلیون تومان به حساب بانک قرینه استان واریز کرده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: مطابق راهنماهای بالینی، انجام تمامی اعمال تشخیصی و درمانی، به عهده پزشک و تیم درمان است که در خصوص این بیمار نیز کادر درمان، فرد را به طی این فرآیند دعوت کرده، اما بیمار باید در موعد مقرر مراجعه کند.

شریفی با بیان اینکه برخی رسانه های معاند این موضوع را به گونه‌ای نامعتبر و دور از واقعیت انعکاس داده‌اند، از مردم خواست تا اخبار را از رسانه‌های رسمی و معتبر دریافت کنند.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان