کد خبر: ۱۵۹۲۷۹
تاریخ انتشار: ۲۰:۳۲ - ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۲
رئیس دانشگاه پیام نور کشور:

رشته‌های مهارتی اولویت مدیران پیام نور باشد

رئیس دانشگاه پیام نور کشور تاکید کرد: تمرکز بر رشته‌های مهارتی و فراهم کردن رشته‌های دارای تقاضا برای جوانان باید از اولویت‌های مدیران دانشگاه پیام‌نور باشد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، ابراهیم تقی‌زاده رئیس دانشگاه پیام نور در جمع روسای مراکز و واحدها و اعضای علمی دانشگاه پیام نور فارس با اشاره به اجلاس روسای دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در شیراز گفت: یکی از موارد مطرح در کارگروههای تخصصی این اجلاس بررسی آیین نامه‌ها مرتبط با دانشگاهها بود.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت تدوین کتابچه جامع و متمرکز قوانین و مقررات و یکپارچگی آیین نامه‌ها اظهار کرد: بررسی آیین نامه استخدامی اعضای علمی و غیر علمی،آیین نامه گسترش همکاری‌های علمی و بین المللی، دستورالعمل پژوهانه و سایر آیین نامه‌های مرتبط با دانشگاه از موضوعات اجلاس چند روزه روسای دانشگاهها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور در شیراز بود.

تقی زاده همچنین از تشکیل کارگروه آمایش و حکمرانی در سازمان مرکزی دانشگاه خبر داد و افزود: طرحهای آمایش دانشگاه در کشور به استانها واگذار شده و سازمان پیشنهادات استانی را بررسی و تصمیم گیری می‌کند.

رئیس دانشگاه پیام نور اضافه کرد: تمرکز بر رشته‌های مهارتی و فراهم کردن رشته‌های دارای تقاضا برای جوانان باید از اولویت‌های مدیران دانشگاه باشد.

وی همچنین با بیان اینکه باید منابع درسی دانشجویان نیز بررسی و در صورت ضرورت بازنگری شود، گفت: یکی از اولویت‌های دانشگاه ایجاد رشته محل‌های دارای تقاضا و اشتغال محور برای جوانان است.

رئیس دانشگاه پیام نور در جمع کارکنان اداری نیزپیگیری مطالبات این قشر را از اولویت‌های دانشگاه دانست و گفت: مواردی که به عنوان مطالبات کارمندان مطرح می شود مطالبات مجموعه مدیریت دانشگاه هم است و در حال پیگیری موارد هستیم. 

تقی‌زاده با تاکید بر توجه به بهبود وضعیت معیشتی و صنفی کارمندان به عنوان سرمایه‌های انسانی دانشگاه، اظهار امیدواری کرد به مرور مطالبات مربوط به یاوران علمی دانشگاه بررسی و مشکلات برطرف شود.

وی همچنین در دیدار صمیمی با فعالین دانشجویی و دبیران انجمن‌های علمی و کانون‌های فرهنگی دانشگاه پیام نور فارس میزان قبولی دانش آموختگان این دانشگاه در آزمونهای استخدامی و تحصیلات تکمیلی را قابل توجه خواند و گفت: حمایت از فعالیت‌های علمی و فرهنگی دانشجویان از اولویت‌های دانشگاه است.

تقی‌زاده اجرای طرح دستیاران فناورانه را از طرحهای مهم دانشگاه برای حمایت از فعالیت‌های علمی دانشجویان عنوان کرد و یادآور شد: اعتبار مناسبی برای فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان و همچنین حمایت از قرارگاههای راهیان نور در منطقه غرب کشور، قرارگاه اربعین در استان ایلام و قرارگاه راهیان مقاومت در استان کرمان در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
نظرات بینندگان