کد خبر: ۱۵۹۳۱۷
تاریخ انتشار: ۰۹:۲۹ - ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۲
نماینده آستان قدس رضوی در استان فارس:

زائرسرای مردم فارس در مشهد ۲۲درصد پیشرفت فیزیکی داشته است

نماینده آستان قدس رضوی در استان فارس با اشاره به احداث زائرسرای مردم فارس در مشهد مقدس گفت: اقامتگاه افراد کم‌برخوردار که در مشهد مقدس توسط خیران در حال ساخت است، ۲۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و برای اتمام پروژه حدود ۲۵۰ میلیارد تومان هزینه لازم است.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، جابر مهدیار نماینده آستان قدس رضوی در استان فارس در خصوص برنامه‌های دهه کرامت آستان قدس رضوی در استان فارس اظهار کرد: در دهه کرامت امسال ۱۳ برنامه شاخص و محوری در نظر گرفته شده که ملاقات با خانواده شهدای حادثه تروریستی حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)، برگزاری سفره مهربانی و اطعام امام رضا (ع) برای ۱۵ هزار نفر در استان فارس، غبارروبی قبور شهدا با حضور خادم‌یاران رضوی نمونه‌ای از جمله این برنامه‌ها محسوب می‌شود.

وی به آزادسازی ۲۵۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد با لطف اهل بیت (ع) و مشارکت خیران در دهه کرامت اشاره کرد و گفت: سال گذشته در دهه کرامت ۳۷۰ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد از زندان استان آزاد شدند و امسال نیز ۲۵۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد با لطف اهل بیت (ع) و مشارکت خیران آزاد می شوند. همچنین تسهیلات به زندانیان آزاد پرداخت خواهد شد.

مهدیار با بیان اینکه استان فارس در بحث آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد ۱۰ درصد جلوتر از سایر استان‌های کشور است، افزود: هموطنان می‌توانند با واریز کمک‌های نقدی خود به شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۶۵۷۹۵۲۸۸۱ و شماره شناسه ۸۰۲۰۱۰۰۶۱۲۶۱۲۱۲۵ به نام نذورات آستان قدس نزد بانک ملت در آزادسازی زندانیان سهیم باشند و در این امر مشارکت داشته باشند.

وی بیان کرد: پرچم‌گردانی توسط خادمان حرم مطهر و خادم‌یاران رضوی در قالب برنامه زیر سایه خورشید در شهرستان‌های مختلف استان فارس ویژه دهه کرامت انجام خواهد شد.

نماینده آستان قدس رضوی در استان فارس گفت: بیش از ۲۰۰ مهدالرضا (ع) در استان فارس فعالیت دارد و ۱۱ هزار نونهال استان فارسی در طول یک سال تحصیلی پیش‌دبستانی در مهدالرضا (ع) با طرح درس و مربی‌گری آستان قدس رضوی تربیت شدند.

مهدیار با اشاره به اینکه ۵۰ میلیارد تومان به ایجاد شغل افراد کم برخوردار اختصاص یافت، بیان کرد: حدود ۲۰ میلیارد تومان خدمات معیشتی در ایام کرونا توسط کانون‌های خدمت رضوی به نیازمندان ارایه شده است.

وی عنوان کرد: در نقاط مختلف فارس استان گروه‌های مشاوره اجتماعی و خانوادگی در حال شکل‌گیری بوده و ۵۰۰ کلاس قرآنی برای نشر مفاهیم قرآن کریم برگزار شده است.

نماینده آستان قدس رضوی در استان فارس یادآور شد: خادمیاران رضوی در قالب گروه‌های جهادی و با نیت امام رئوف (ع) به تعمیر منازل مستمندان و اماکن عمومی پرداختند و در تمامی شهرستان‌ها گروه‌های جهادی فعال هستند و با توجه به اهمیت سلامت جسمانی، تاکیدات دین اسلام و سیره اهل بیت (ع) راهپیمایی‌های خانوادگی در حال اجرا است.

انتهای پیام/
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان