کد خبر: ۱۵۹۳۲۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۷ - ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲
مدیرکل ارتباطات فارس خبر داد:

اتصال ۱۴۷ روستای بالای ۲۰ خانوار فارس به شبکه ملی اطلاعات

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس اعلام کرد که 147 روستای با جمعیت بالای 20 خانوار این استان، به شبکه ملی اطلاعات، متصل شد.
به گزارش خبرنگار گروه پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، حمید سلیمان‌پور مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس با اشاره به برگزاری آیین افتتاح هفت پروژه مهم ارتباطی و زیرساختی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در روز جهانی ارتباطات با حضور رئیس جمهور و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: همزمان با این برنامه در فارس نیز پروژه‌های مختلف ارتباطی افتتاح شد.

وی افزود: در این روز ۱۴۷ روستای بالای ۲۰ خانوار فارس با احداث و ارتقای بیش از ۸۵ سایت تلفن همراه به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند و دسترسی حدود ۵۰ هزار نفر از اهالی این روستاها به خدمات این شبکه و اینترنت پرسرعت همراه فراهم شد.

سلیمان‌پور میزان اعتبار هزینه شده برای بهره‌برداری از پروژه ایجاد دسترسی اینترنت پرسرعت در روستاها را مبلغ ۳۵۰ میلیارد تومان از محل طرح خدمات عمومی اجباری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد.

وی اتصال شهرستان کازرون به پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها که با پیشرفت ۷۰ درصدی همراه بوده و در حال تکمیل است و آغاز اجرای مراحل اتصال شهرستان مرودشت به پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها که در مجموع با اعتبار ۹۰ میلیارد تومان انجام می‌شود را پروژه مهم دیگری برشمرد که با اجرای آنها، اینترنت پرسرعت و با کیفیت با سرعتی بیش از ۸۰ برابر میانگین سرعت فعلی در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات فارس خاطرنشان کرد: شهرهای آباده، فسا، جهرم و لار چهار شهر دیگر استان است که در مرحله انعقاد قرارداد برای اجرای پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها قرار دارند و به زودی اجرای پروژه در این شهرها نیز آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان
نظرات بینندگان
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲
0
مهندس خروجی چیه؟ تا خروجی برای مردم ملموس نشه دو زار نمی ارزه. مثل پروژه هایی که دولت قبل هی اومدن و رفتن و چندین بار جلسه گرفتند و افتتاح کردند. خروجی تقریبا هیچ. خروجی که امروز مردم میخوان ارتباطات امن، با کیفیت، سریع و ارزانه.اون از وضعیت آنتن دهی موبایل هامون، اون هم از وضع کیفیت اینترنت چه ثابت و چه سیارمون، اون از وضعیت اسف بار و خنده دار مخابرات مون و تلفن های ثابتشون و حتی بر پایه فیبرشون اونم از تعرفه ها و قیمت‌های خدمات اینترنت و بسته ها و پول بی زبونی که مخابرات بابت تلفن ثابت میگیره. مهندس مردم خروجی را می بینند وگرنه بقیه اش شو و تبلیغاته...