کد خبر: ۱۵۹۳۳۳
تاریخ انتشار: ۲۲:۰۰ - ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲
مدیر عامل توزیع برق شیراز:

دوشاخه‌ها را از برق بکشید

قرار داشتن تلوزیون، لپ تاپ، مودم‌ها، اسپیکرها، مایکرو ویو و ... در حالت استندبای، به معنای تداوم مصرف انرژی برق است، لذا از شهروندان درخواست می‌کنیم زمانی که از یک دستگاه برقی به مدت طولانی استفاده نمی‌شود، در گام اول دستگاه را کاملا خاموش و سپس آن را از مدار برق خارج کنید.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، محمد رضا سلاحی مدیر عامل شرکت توزیع برق شیراز روز شنبه با بیان این مطلب از سهم بالای مصرف وسایل برقی در حالت آماده بکار خبر داد و گفت: با توجه به رشد روز افزون فناوری‌های جدید و تغییر سبک زندگی، با افزایش قابل ملاحظه مصرف برق بخصوص در شرایطی که تاثیری در سطح رفاه عمومی ندارد، مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه گره خوردن تمام جنبه‌های زندگی و وابستگی زیاد به انرژی الکتریکی منجر به تغییرات شگرفی در عادات و شیوه‌های استفاده ما شده است، گفت :برای مثال در گذشته کودکان در اوقات فراغت بازی‌های فیزیکی و حرکتی انجام می‌دادند اما امروزه صنعتی به نام صنعت سرگرمی، بر مبنای استفاده از بازی‌ها و فیلم‌ها و فناوری اطلاعاتی وارتباطی شکل گرفته است.

سلاحی گفت: علاوه بر تاثیرات نامطلوب فیزیولوژیک و فرهنگی این سبک زندگی از منظر صنعت برق نیز استفاده‌های طولانی مدت از وسایل الکترونیکی و آماده بکار بودن این وسایل بصورت ۲۴ ساعته موجب اتلاف در مصرف انرژی برق می‌شود.

مدیر عامل شرکت توزیع برق شیراز با بیان اینکه برخی از لوازم برقی در حالت خاموش نیز برق مصرف می‌کنند گفت: بر اساس آمار این لوازم ۵ الی ۱۰ درصد انرژی مصرفی در هر خانواده را به خود اختصاص می‌دهد.

وی گفت: قرار دادن رایانه، تلویزیون، وسایل صوتی و تصویری، شارژر و مودم و.......در حالت آماده بکار در شرایطی که نیازی به آن نداریم، مصداق مصرف غیر موثر است.

مدیر عامل توزیع برق شیراز گفت : قبلا معنی خاموش و روشن بودن وسایل برقی کاملا مشخص بود اما الان تعداد زیادی وسایل بخصوص دستگاه‌های الکترونیکی در هر خانه وجود دارد که حتی در حالت خاموش برق مصرف می‌کنند.

سلاحی گفت: قرار داشتن تلوزیون، لپ تاپ، مودم‌ها، اسپیکرها، مایکرو ویو و ... در حالت استندبای، به معنای تداوم مصرف انرژی برق است، لذا از شهروندان درخواست می‌کنیم زمانی که از یک دستگاه برقی به مدت طولانی استفاده نمی‌شود، در گام اول دستگاه را کاملا خاموش و سپس آن را از مدار برق خارج کنند و یا در صورت تو کار بودن جریان برق، دستگاه برقی خود را به یک رابط وصل کنید و از طریق رابط جریان برق را قطع نمایند.

وی با اشاره به اینکه شارژرها وقتی در پریز برق باقی می‌مانند حتی وقتی هیچ وسیله برقی به آنها وصل نیست حدود نیم وات برق مصرف می‌کنند، گفت از دوشاخه خارج کردن اینگونه وسایل به لحاظ ایمنی هم لازم است چرا که بسیاری از آتش سوزی‌ها و اتفاقات ناگوار به دلیل گرم شدن و اتصالی دستگاه‌های الکترونیکی بخصوص شارژرها اتفاق می‌افتد. تحولات بزرگ حاصل اقدامات کوچک اما مستمر است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز با بیان اینکه تاکید صنعت برق بر لزوم مدیریت مصرف، به هیچ وجه مبنی بر کاستن از سطح رفاه مشترکان نیست گفت: اقدامات هرچند کوچک هر مشترک مانند قطع جریان برق وسایلی که به انها احتیاج نداریم، استفاده از سایه‌بان برای کولرها، استفاده از دور کند کولر ابی و دمای آسایش ۲۴ الی ۲۶، استفاده حداکثری از نور طبیعی، تاثیری بزرگ بر تداوم خدمت رسانی مطلوب و توسعه فعالیت‌های صنعت برق دارد.

سلاحی با اشاره به اینکه امسال مشترکان به ازای هر کیلو وات صرفه‌جویی می‌توانند تا بیست برابر هزینه پرداختی برای برق، پاداش دریافت کنند گفت: مشترکان محترم با رعایت راهکارهای ساده فوق به راحتی می‌توانند علاوه بر رایگان شدن برق مصرفی، بستانکار نیز شوند.

 انتهای پیام/

برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
نظرات بینندگان