کد خبر: ۱۵۹۳۴۲
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۲ - ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲
مدیرکل امور سیاسی، انتخابات استانداری فارس :

فعالیت‌های انتخاباتی از خرداد شروع می‌شود

مدیرکل امور سیاسی، انتخابات استانداری فارس گفت: بر اساس ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، زمان پذیرش استعفای افراد از پست‌های مشخص شده در قانون باید حداقل ۶ ماه پیش از روز ثبت نام باشد.
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، جواد قناعتی مدیرکل امور سیاسی، انتخابات استانداری فارس با بیان اینکه به استناد ماده ۴۵ قانون مذکور ثبت نام از ۱۹ تا پایان روز ۲۵ آذر ماه ۱۴۰۲ به مدت ۷ روز خواهد بود، به خبرنگاران گفت: داوطلبانی که برای ثبت نام به استعفا از سمت فعلی خود نیاز دارند باید دقت کنند، آنچه در روز ثبت نام مد نظر قرار می‌گیرد، تاریخ پذیرش استعفا در مهلت مقرر قانونی و عدم اشتغال در آن سمت است بنابراین زمان پر کردن فرم استعفا ملاک نیست.

قناعتی یادآور شد: مشمولین این ماده قانونی باید حداکثر تا ۲۵ خردادماه پذیرش استعفا خود را اخذ کرده باشند تا بتوانند در روز ثبت‌نام همراه با سایر مدارک ارائه دهند. 

فعالیت‌های انتخاباتی از خرداد شروع می‌شود

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای انتخاب ۲۹۰ نماینده در یک دوره ۴ ساله برگزار خواهد شد.

قناعتی خاطر نشان کرد:  در استان فارس انتخابات مجلس برای برگزیدن  ۱۸ نماینده مجلس در ۱۵ حوزه انتخابیه و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری برای انتخاب ۵ عضو از ۸۸ عضو همزمان در روز جمعه ۱۱ اسفندماه ۱۴۰۲ برگزار خواهد شد.

این مقام سیاسی در فارس با تاکید بر اینکه نقشه راه انتخابات در چارچوب فرمایشات رهبر معظم انقلاب بر اساس چهار مولفه‌ «مشارکت»، «امنیت»، «رقابت» و «سلامت» است، افزود:  انتخابات و مشارکت مردمی یکی از اولویت‌های مهم در زمان کنونی است.

انتهای پیام/

برچسب ها: امور سیاسی ، فارس
نظرات بینندگان