کد خبر: ۱۵۹۳۶۶
تاریخ انتشار: ۱۳:۰۳ - ۰۲ خرداد ۱۴۰۲
مدیرکل استاندارد فارس:

جعبه پیتزامشمول استاندارد اجباری است

مدیرکل استاندارد فارس گفت: جعبه‌های بسته بندی پیتزا، مشمول مقررات استاندارد اجباری است، لذا تولید و توزیع آن باید با نظارت این سازمان انجام شود.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه،محمدمهدی رزمجو مدیرکل استاندارد فارس سه‌شنبه دوم خرداد در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: به دلیل تعدد محل‌های مصرف و وجود تعداد زیاد فست فودهای موجود در فارس، نظارت بر تمام محل‌های مذکور مشکل است اما این اداره کل در حد توان به وظیفه خود که نظارت براین مراکز است عمل کرده و بازرسی و نظارت از فست فودها را انجام میدهد که دقت شهروندان محترم نیز در این زمینه نیز بسیار کارساز و موثر خواهد بود.

وی تاکید کرد: بهترین ناظر، مصرف کنندگان هستند که باید دقت کنند پیتزا را در چه جعبه‌ای از فروشنده دریافت کنند. 

رزمجو همچنین با اشاره به علامت‌های استاندارد حک شده بر جعبه‌های پیتزا، عنوان کرد: یکی از این علامت‌ها هنگام تولید، مقوای استانداردی است که در کارخانه بر آن زده می‌شود و علامت استانداردی نیز هنگام برش و تهیه جعبه، در فضای خارج از جعبه‌ها حک می‌شود که مصرف کننده باید به این علامت‌ها توجه گند.

مدیرکل استاندارد فارس با بیان اینکه مهمترین عامل بازدارندگی در این مسائل عدم خرید کالای غیر استاندارد توسط مشتریان است، اضافه کرد: اگر مردم تخلفی را در این خصوص مشاهده کردند با شماره تلفن ۳۶۲۶۴۴۰۶ اداره کل استاندارد فارس تماس بگیرند تا با متخلفان برخورد قانونی انجام شود.

انتهای پیام/
منبع: ایسنا
برچسب ها: پیتزا ، شی ، شیراز
نظرات بینندگان