کد خبر: ۱۵۹۳۶۷
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۵ - ۰۲ خرداد ۱۴۰۲

توسعه همکاری جهاددانشگاهی فارس با مجموعه‌های مذهبی استان

طبق تفاهم‌نامه تبادل شده بین جهاد دانشگاهی و اداره‌کل تبلیغات اسلامی فارس، قرار است که دو سازمان در مباحث علمی، پژوهشی، فرهنگی،‌ آموزشی و هنری در سطح استان همکاری مشترک داشته باشند.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه،همزمان با سفر رئیس جهاددانشگاهی به شیراز، طی مراسمی تفاهم‌نامه همکاری به امضای رئیس جهاددانشگاهی فارس و مدیر کل تبلیغات اسلامی فارس رسید.

این تفاهم‌نامه با موضوع همکاری‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی در زمینه‌های مرتبط با اهداف و برنامه‌های دو طرف در محورهای تعیین شده منعقد شده است.

تفاهم‌نامه مذکور در محورهای همکاری در زمینه فعالیت‌های علمی، تخصصی، آموزشی، فرهنگی، رسانه‌ای؛ همکاری در فراهم آوردن مکان آموزشی و تجهیزات مناسب در شهرستان‌های استان فارس؛ کمک به تهیه و انتشار اخبار مربوط به دستاوردها و فعالیت‌های آموزشی از طریق رسانه‌های خبری در اختیار جهاد به ویژه خبرگزاری ایسنا، ایکنا و سیناپرس؛ استفاده از ظرفیت سازمان دانشجویی جهاد به عنوان گسترده‌ترین شبکه دانشجویی کشور در راستای همکاری و هم افزایی فعالیت های مشترک منعقد شده است.

همچنین همکاری در تولید محتوای اجتماعی، فرهنگی و رسانه‌ای متناسب با برنامه‌ها و سیاست‌های سازمان تبلیغات و  جهاد، اعم از محصولات چند رسانه‌ای دیجیتال و محتوای آموزش الکترونیک؛ همکاری در جریان‌سازی مؤثر فرهنگی، دینی و انقلابی در قالب تجمیع ظرفیت­های دو مجموعه؛ همکاری در رصد دقیق زیست بوم فرهنگی استان به منظور افکار سنجی و تدوین نظام مسائل فرهنگی استان و مرکز استان فارس؛ همکاری در برگزاری دوره‌های ضمن خدمت و همکاری در برگزاری همایش و سمینارها از دیگر برنامه‌های تفاهم‌نامه عنوان شده است.

در این تفاهم‌نامه ذکر شده که زمینه همکاری طرفین محدود به موارد فوق‌الذکر نیست و با توافق طرفین همکاری­های فی مابین قابل توسعه است.

در همین راستا مقررشد سازمان تبلیغات و جهاددانشگاهی، نمایندگانی برای اجرایی کردن این تفاهم‌نامه معرفی کنند و این نمایندگان موظفند هر شش‌ماه یک‌بار گزارش فعالیت‌های انجام شده را در جلسه مشترک ارائه کنند. تمامی توافقات بین نمایندگان صورت‌جلسه می‌شود و پس از تایید در قالب قراردادهایی مجزا منعقد و به مورد اجرا در می‌آید.

به گزارش ایسنا این تفاهم‌نامه فاقد هر گونه تعهد مالی برای طرفین بوده و امضاکنندگان متعهدند که حقوق مادی و معنوی یکدیگر را در خصوص نتایج حاصل از فعالیت‌های مشترک به رسمیت بشناسند.

یادآور می‌شود، سازمان تبلیغات اسلامی در ذیل خود مجموعه‌ و نهادهای دینی چون اداره فعالیت‌های قرآنی، تشکل‌های دینی، شورای هیئات مذهبی، کانون مداحان و... دارد.

انتهای پیام/
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
نظرات بینندگان