کد خبر: ۱۵۹۳۶۹
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۹ - ۰۲ خرداد ۱۴۰۲
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس:

ضرورت حرکت به سمت گره گشایی ذهنی برای جوانی جمعیت

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری فارس با تاکید بر حرکت به سمت گره گشایی ذهنی برای جوانی جمعیت، گفت: در سطح کشور باید فضای گفتمان سازی برای جوانی جمعیت فراهم شود.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»،زهرا یقطین مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس در نشست با دانشجویان خواهر بسیجی دانشگاه‌های شهر شیراز به طرح‌های مختلف حوزه زنان اشاره کرد و اظهار داشت: در مورد جوانی جمعیت نباید فرصت‌ها را از دست دهیم چرا که در صورت رفتن جامعه به سمت پیری، نیروی جوانی نیست که زیرساخت‌های حوزه نشاط و رفاه را برای استفاده فراهم کند.

وی با تاکید بر حرکت به سمت گره گشایی ذهنی برای جوانی جمعیت، به رویداد جوانی جمعیت اشاره کرد و افزود: در سطح کشور باید فضای گفتمان‌سازی برای جوانی جمعیت فراهم می‌شد.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری فارس با اشاره به ضعف دانش و امکانات مالی در حوزه جوانی جمعیت اضافه کرد: بخشی از وام های تسهیلات فرزندپروری و حتی وام‌های زوج‌های نابارور هم به صورت اندک اختصاص داده شد.

یقطین در ادامه با اشاره مباحث مسکن و واگذاری ۲۰۰ متر زمین به خانواده‌های دارای سه فرزند به بالا از آبان ۱۴۰۰ گفت: استان فارس با تدبیر استاندار محترم نسبت به سایر استان ها پیشتاز بود.

وی تصریح کرد: در شهر شیراز با مشکل مواجه شدیم که برای حل آن، زمین‌های اطراف اکبرآباد مدنظر قرار گرفت چرا که در شهر شیراز به سمت مرتفع سازی پیش رفته است و از دی ماه سال قبل تاکنون ۱۸۰ پرونده مشخص شده که زمین فرد در چه مکانی باشد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس با اشاره به برگزاری موفق طرح جت بیان داشت: این طرح به عنوان بزرگترین جشنواره تبیین موضوع عفاف و حجاب در سطح کشور در حوزه دانش آموزی شناخته شده است.

یقطین با بیان اینکه در طرح جت به دنبال ایجاد حلقه‌های میانی مدرسه بودیم اضافه کرد: مخاطب طرح دانش‌آموزان مذهبی بودند که می‌بایستی به آن‌ها روش‌های مختلف پاسخگویی به شبهات را ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه حدود ۴ هزار تیم دختر و پسر در طرح جت مشارکت کردند افزود: این افراد به عنوان آینده‌سازان جامعه، در متوسطه اول سرمایه‌گذاری کردیم تا به شبهات مربوط به حجاب مسلط شوند.

در این نشست دانشجویان بسیجی خواهر و جانشینان خواهر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های شهر شیراز سوالات و مطالبات خود را از مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری فارس پرسیدند.

ضرورت حرکت به سمت گره گشایی ذهنی برای جوانی جمعیت

انتهای پیام/
نظرات بینندگان