کد خبر: ۱۵۹۳۸۱
تاریخ انتشار: ۱۰:۰۷ - ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
مدیرکل امور مالیاتی فارس اعلام کرد:

استرداد ۷۷۰۰ میلیارد ریال مالیات به فعالان اقتصادی فارس

مدیرکل امور مالیاتی فارس با بیان اینکه تسریع در استرداد مالیات یکی از شاخص‌های تکریم ارباب‌رجوع است، گفت: سال گذشته بیش از ۷۷۰۰ میلیارد ریال مالیات به فعالان اقتصادی و صادرکنندگان استرداد شد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، حمیدرضا محمدابراهیمی مدیرکل امور مالیاتی فارس سه‌شنبه ۲ خرداد به خبرنگاران گفت: یکی از گلایه‌های فعالان اقتصادی، دیرکرد در استرداد مالیات بر ارزش‌افزوده بود که با رویکرد جدید نظام مالیاتی و پس از اصلاحاتی که در قانون مالیات بر ارزش‌افزوده صورت گرفت، استرداد مالیات بر ارزش‌افزوده به‌شدت سرعت گرفت.

وی اضافه کرد: این اداره کل با تاکید بر اینکه استرداد باید در زمان‌بندی خودش و با جلوگیری از اطاله رسیدگی پرونده ها انجام شود و با عنایت به اهمیت موضوع استرداد مالیات صادرکنندگان، این ۵ هزار و ۶۰۲ میلیارد ریال به صادرکنندگان مسترد شده است.

استرداد ۷۷۰۰ میلیارد ریال مالیات به فعالان اقتصادی فارس

محمدابراهیمی در ادامه تاکید کرد: تلاش این اداره کل بررسی و رفع موانع تولید و حل مسائل مالیاتی کلیه فعالان اقتصادی بر مبنای تعامل و همکاری است و سعی ما بر این است که استرداد مالیات به صادر کنندگان در حداقل زمان ممکن انجام شود.

مدیرکل امور مالیاتی فارس خاطرنشان کرد: چنانچه مؤدیان در روند انجام استرداد مالیاتی با مشکلی مواجه شدند، موضوع را از طریق مرکز ارتباطات مردمی ۱۵۲۶ این اداره کل، برای رسیدگی مطرح کنند.

انتهای پیام/
منبع: ایسنا
نظرات بینندگان