کد خبر: ۱۵۹۳۸۲
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۹ - ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
استاندار فارس:

مصالح ساختمانی نهضت مسکن فارس از درون استان تامین می‌شود

استاندار فارس با اشاره به تفاهم نامه همکاری تامین مصالح ساختمانی طرح نهضت ملی مسکن این استان، گفت: بر اساس این تفاهم نامه بین ۸۰ تا ۹۰ درصد مصالح ساختمانی مورد نیاز این طرح از درون استان تامین خواهد شد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، محمدهادی ایمانیه استاندار فارس  در ششمین جلسه شورای مسکن فارس با اشاره به ضرورت توجه به تامین زمین برای نخبگان، استادان دانشگاه، شرکت‌های دانش بنیان گفت: مجموعه راه و شهرسازی و دیگر مجموعه‌های متولی و دست اندرکار موظفند که تا ۱۵ خردادماه جاری زمین مناسب و مورد نیاز برای ساخت مسکن اعضای هیات علمی دانشگاه‌های استان را فراهم کنند.

وی با تصریح اینکه بحث تامین زمین اعضای هیئت علمی شامل استاندار، روسای دانشگاه‌ها، معاونان دانشگاه‌ها و بستگان آنها نمی‌شود، افزود: براساس پایش انجام شده تعداد اعضای هیئت علمی و استادان دانشگاه‌های شیراز، علوم پزشکی، صنعتی، مرکز تحقیقات مهندسی مکانیک سازمان فضایی و نخبگان حدود 1۹۰۰ نفر هستند.

ایمانیه در ادامه عنوان کرد: زمینی که بنا است برای این منظور تامین شود باید به میزانی باشد که در آینده بتواند پاسخگوی نیاز استادان دانشگاه و اعضای هیات علمی که جذب دانشگاه‌ها می‌شوند نیز باشد.

استاندار فارس گفت: زمین مورد نیاز تا ۱۵ خردادماه تامین و به واجدان شرایط اعلام شود تا بتوانند در ادامه، فعالیت اجرایی آن را آغاز کنند.

ایمانیه افزود: سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس نیز طی یک ماه آینده یک نقشه راه را تحویل دهد تا طی پنج سال آینده ۱۰ تا ۲۰ درصد باقی مانده از مصالح ساختمانی مورد نیاز در داخل استان تامین شود.

وی همچنین در خصوص واگذاری زمین به واجدان شرایط طرح جوانی جمعیت گفت: بر اساس قانون جوانی جمعیت، کسانی که فرزند سوم آنها آبان ماه ۱۴۰۰ به بعد متولد شده مشمول دریافت یک قطعه ۲۰۰ متری زمین به عنوان هدیه از جانب دولت می‌شوند.

استاندار فارس خاطرنشان کرد: بنابراین، به واجدان شرایط این طرح در شهر شیراز و صدرا در شهر صدرا و به واجدین شرایط سایر شهرستان‌ها نیز در مرکز شهرستان زمین واگذار می‌شود.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان