کد خبر: ۱۵۹۳۸۴
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۹ - ۰۳ خرداد ۱۴۰۲
دیدار نمایندگان مجلس یازدهم با رهبر معظم انقلاب؛

قانون اقدام راهبردی، کشور را از سرگردانی در موضوع هسته‌ای نجات داد

رهبر معظم انقلاب اسلامی برخی از قوانین مصوب مجلس یازدهم را قوانین راهبردی و قابل تجمید دانستند و گفتند: قانون اقدام راهبردی کشور را از سرگردانی در قضیه‌ هسته‌ای نجات داد و کاملاً مشخص کرد که باید چه کار کنیم.
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، صبح امروز چهارشنبه با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

در ابتدای این دیدار محمدباقر قالیباف رئیس مجلس گزارشی از فعالیت‌های مجلس یازدهم در یک سال گذشته خدمت مقام معظم رهبری ارائه کرد.

هر ساله در اوایل خرداد نمایندگان مجلس به مناسبت آغاز به کار مجلس در ابتدای انقلاب در سوم خرداد ۱۳۵۹ به دیدار رهبر انقلاب رفته و از فرمایشات معظم له برای یک سال فعالیت پیش روی پارلمان، بهره مند می شوند.

قانون اقدام راهبردی، کشور را از سرگردانی در موضوع هسته‌ای نجات داد
گزیده هایی از بیانات رهبر انقلاب در این دیدار به شرح زیر است:


- از اول تشکیل این مجلس بنابر اطلاع، اعتقاد داشتم که این مجلس انقلابی است؛ الان هم بعد از سه سال همین را تکرار می‌کنم.

- مجموعه نظام یک پیکر است و ارکان آن اعضای این پیکرند.

- اگر قوا و دستگاه‌ها مکمل هم نباشند، دیگر به کار نخواهند آمد.

- نگاه باید نگاه همکاری و هم‌افزایی باشد.

- سرافراز وارد مجلس شدید، ان‌شاءالله سرافراز هم خارج شوید.

- برنامه هفتم، تحقق شعار سال و به سرانجام رساندن طرح‌ها و لوایح نیمه‌کاره، کارهای بزرگی است که پیش‌روی نمایندگان است
- سال آخر، سال جبران خلاءها و قصورهاست.

- حماسه‌ عظیم فتح خرمشهر، حقاً و انصافاً کار بزرگ کم‌نظیری بود.

- فتح خرمشهر یک حادثه‌ معجزه‌آسا بود. بعد از فتح خرمشهر، بعضی از رؤسای جمهور و واسطه‌ها می‌آمدند؛ آقای سکوتوره که شخصیت جاافتاده‌ مهمی بود در آفریقا، آمد، به من گفت که امروز وضع شما با دیروز فرق می کند به خاطر فتح خرمشهر.

- عظمت فتح خرمشهر چشم ها را به خود جلب می کند اما من می خواهم بگویم از فتح خرمشهر یا مهم تر یا لااقل به همان اندازه مهم، جریانات این عملیات بیت‌المقدس است، این عملیاتی که منتهی شد به فتح خرمشهر، این عملیات، آن فداکاری ها، آن ابتکارها، آن نقشه‌ها و طرح های جنگی که به نظر بنده باید در دانشگاه های جنگ تدریس بشود.

- اگر شما نمایندگان مجلس فرصت پیدا می کنید که در شهر خودتان تبلیغات انتخاباتی بکنید با خیال راحت بروید بین مردم حرف بزنید، بعد مردم با خیال راحت بروند پای صندوق اسم شما را بیندازند در صندوق، بعد بیایید در مجلس، بخاطر آن فداکاری‌هاست، بخاطر آن شهادت‌هاست، بخاطر آن از خودگذشتگی‌های به معنای واقعی کلمه است.

- برخی از این قوانینی که شما در مجلس تصویب کردید، قوانین راهبردی است برای کشور که واقعاً جای احترام و تمجید دارد. قانون اقدام راهبردی کشور را از سرگردانی در قضیه‌ی هسته‌ای نجات داد. این قانون کاملاً مشخص کرد که باید چه کار کنیم، الان هم داریم نشانه‌هایش را در دنیا مشاهده می کنیم. یا قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت که این از آن قانونهای حیاتی است. قانون شما غیر از گفتن ماست، گفتن ما مثل حالت نصیحت پیدا می کند؛ قانون شما اجرایی و الزامی است.

 به روز رسانی خواهد شد...
نظرات بینندگان