کد خبر: ۱۵۹۳۹۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۰ - ۰۴ خرداد ۱۴۰۲
مسئول بسیج حقوقدانان فارس:

روز بزرگداشت شاهچراغ(ع) ۴۵۰ زندانی در فارس آزاد می‌شوند

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان فارس از آزادسازی ۴۵۰ زندانی جرائم غیر عمد در دهه کرامت و همزمان با روز بزرگداشت شاهچراغ(ع) خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، روح‌الله مهبودی پنج‌شنبه ۴ خرداد در جمع خبرنگاران ضمن تبریک ایام دهه کرامت، یکی از جلوه‌های زیبای نوع‌دوستی میان مردم را آزادی زندانیان جرائم غیرعمد دانست و اظهار کرد: تاثیر روان‌شناختی زندان بر کسی پوشیده نیست و آزادی زندانیان جرایم غیرعمد آسیب‌های اجتماعی را کاهش می‌دهد.

وی با اشاره به تعداد زیاد محکومان مالی که چشم انتظار کمک خیرین برای آزادی هستند، عنوان کرد: در جای جای منابع دینی، عرفی و اجتماعی ما، توجه به احسان و نیکوکاری در راه حق به عنوان کار خیر یاد شده است.

مهبودی با اشاره به آیات قرآن در مورد نیکوکاری، ادامه داد: در ادبیات کهن ما هم به این مسائل اشاره شده که نشان می‌دهد این موضوع هم دینی، و هم ملی و اجتماعی است.

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان فارس گفت: این سازمان در بحث آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد، پرونده‌های مطرح در ستاد دیه را پیگیری کرده و با همکاری این ستاد، اقدام به آزادسازی زندانیان می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه این پرونده‌ها شامل جرایم مالی غیرعمد است، عنوان کرد: نفقه، حوادث کارگاهی، دیه تصادفات و پرونده های مالی اینچنینی از موارد ورود خیرین و دستگاه‌های مختلف برای آزادسازی زندانیان است.

مهبودی با اشاره به فعالیت این سازمان در حل پرونده‌های سبک کیفری افزود: سعی بر این است که با اثرگذاری که در شورای عالی قشر حقوقدانان داریم، مسائل را به نحوی مطرح کنیم که در پرونده‌های سبک حتی‌المقدور مجازات‌های جایگزین حبس اعمال شود و این رویه، بسیار مورد استقبال رئیس کل دادگستری استان قرار گرفته است.

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان فارس با اعلام خبر برگزاری اولین مرحله جشن آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد در سال جاری، بیان کرد: این برنامه روز ششم خرداد ماه برای آزادسازی ۴۵۰ نفر از این زندانیان برگزار می‌شود.

مهبودی با بیان اینکه ۲۰۰ نفر از این زندانیان با همت و کمک سازمان بسیج حقوقدانان فارس آزاد می‌شوند، ادامه داد: در این راستا، مجموعه نواحی استان در جمع‌آوری کمک از خیرین و بسیجیان تلاش زیادی داشتند.

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان فارس با اشاره به اینکه ۲۵۰ نفر دیگر از این زندانیان توسط بنیاد برکت رضوی وابسته به آستان قدس رضوی آزاد می‌شوند، افزود: این مراسم با حضور تعدادی از این زندانیان به صورت نمادین در حرم مطهر احمدبن‌موسی(ع) برگزار می‌شود.

وی با اشاره به یازده مرحله قبل برای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد در استان فارس، خاطرنشان کرد: تا این مرحله ۲هزار و ۹نفر زندانی با همت بسیجیان و خیرین، ستاد دیه و همراهی بسیج حقوقدانان فارس آزاد شده‌اند.

به گفته مسئول سازمان بسیج حقوقدانان فارس، از این تعداد زندانی آزادشده تا کنون، ۱۸۹۵ نفر مرد، و ۱۲۲ نفر زن با مجموع ۱۹۰میلیارد و ۸۶۰ بدهی بوده که از این مقدار، ۱۴۳میلیارد و ۱۰ میلیون تومان را طلبکاران گذشت کردند و ۴۸میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومان توسط خیرین و بسیجیان نواحی استان و ستاد دیه برای آزادسازی زندانیان جمع‌آوری شده است.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان
نظرات بینندگان
محمد
Iran (Islamic Republic of)
پنجشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۲
0
این کار ارزشمندی است
اما کار فرهنگی باید همه شمول باشد
من پیشنهاد می کنم تولیت محترم شاه چراغ اردوهای زیارتی برای دانش أموزان با همکاری آموزش و پرورش ترتیب دهد
و از دانش آموزان هم پذیرایی شود