کد خبر: ۱۵۹۴۱۳
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۳ - ۰۶ خرداد ۱۴۰۲
اطلاعیه استانداری فارس

عدم انتصاب مدیران توصیه‌ای محل بی‌اخلاقی نشود

اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس پیرامون برخی از مسائل مطرح شده اخیر اطلاعیه‌ای صادر و اعلام کرده که امیدواریم عدم انتصاب مدیران توصیه ای و غیرکارآمد، محل بی اخلاقی و بی تقوایی نگردد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد : پس از نشست خبری اخیر استاندار فارس با اصحاب رسانه پیرامون تغییر احتمالی ۱۰ تا ۱۵ مدیر در استان فارس، شاهد برخی رفتارهای محفلی و تلاش در جهت تسویه حساب‌های سیاسی بودیم.

گروهی با ذوق‌زدگی این تغییرات را بهانه ناکارآمدی دولت در اجرای سیاست‌های خود در استان قلمداد کردند و گروهی دیگر نیز با بداخلاقی، فضای رسانه‌ای را به سمت مهندسی تغییرات برده‌اند تا یا گزینه‌های مرتبط با آنان تغییر نکند یا گزینه‌هایی که در برابر زیاده‌خواهی‌های سیاسی و اقتصادی آنان ایستادگی نموده است، برکنار گردد.

 در این میان، گروه دیگری با دلسوزی و خیرخواهی، نگران تحقق وعده‌های دولت در استان بوده و ابعاد مختلف موضوع را پی می‌گیرند.

لازم است در این زمینه موارد ذیل مدنظر همه مردم شریف و آگاه استان فارس قرار گیرد:

۱. اگرچه همواره تلاش شده است تا متعهد و متخصص‌ترین گزینه مطرح، برای مسئولیت‌های مختلف منصوب شود، اما هرگونه تغییر در جهت توانمندسازی بیشتر دستگاه اجرایی، امری ضروری و نشانه پویایی مدیریتی استان است که همواره مدنظر بوده و در صورت نیاز استمرار خواهد یافت.

۲. همان‌گونه که استاندار فارس در گفتگو با اصحاب رسانه نیز بیان کرد که هرگونه انتصاب مدیران ارشد موضوعی دو سویه است؛ درخواست تغییر باید مورد موافقت وزیر مربوطه و یا عالی‌ترین مقام هر دستگاه نیز قرار گیرد که در خصوص برخی از مدیران؛ مراتب به عالی‌ترین مقام آن دستگاه اعلام شده است.

۳ـ برخی از این افراد کسانی هستند که از ابتدا نیز استاندار فارس بر عدم توانایی کامل آنان در اجرای اهداف دولت، تأکید داشت که بنا به اصرار مدیران عالی دستگاه‌ها و البته اطمینان از سلامت مالی و اخلاقی و داشتن حداقل‌های مدیریتی، نظر مرکز را پذیرفت؛ که امروز مدیران عالی دستگاه‌ها نیز، نظر استاندار فارس مبنی بر انتصاب مدیران قوی‌تر را پذیرفته‌اند. تغییر ۷ تا ۸ درصدی مدیران از بین ۲۰۰ مدیر منصوب شده، مانند آنچه که در دولت نیز رخ داده، نه تنها امری طبیعی، بلکه مبارک و نشان دهنده پویایی دستگاه اجرایی استان و ارزیابی مستمر عملکرد مدیران و نداشتن حاشیه امن در استان است.

۴. استاندار فارس و مدیران اجرایی هیچ‌گاه خود را از دایره نقد و نگاه منصفانه منتقدین و رسانه‌ها خارج نکرده و همواره ارتباط مناسبی با آنان داشته و نظرات نقادانه آنان را شنیده و پیگیر مطالبات آنان بوده‌اند و این حرکت سازنده همچنان ادامه خواهد یافت؛ اما برخی تحرکات رسانه‌ای امروز بر علیه مدیریت استان از سوی افراد و اشخاصی است که در پی نصب افرادی از همفکران و دوستان خود برای مناصب مختلف استان بوده‌اند؛ که اگر از نظر اخلاقی اجازه داشتیم برخی از فشارهای منتقدین و اسامی افرادی که حداقل‌های لازم برای تأیید صلاحیت را نداشته‌اند منتشر می‌ساختیم. امیدواریم عدم انتصاب این اشخاص توصیه شده؛ محل تلافی، بی‌اخلاقی و بی‌تقوایی‌های اخیر نگردد.

۵. کاش برخی منتقدین امروز، شجاعت لازم را داشتند تا صراحتاً بیان می‌کردند با کدام مدیر مخالفند و چه کسی را به جانشینی وی پیشنهاد می‌دهند تا افکار عمومی متوجه شوند افراد مورد نظر ایشان از چه توانمندی ویژه‌ای برخوردارند.

۶. از سوی مدیریت ارشد استان به برخی منتقدین پرادعا پیشنهاد می‌گردد تا اعلام آمادگی نمایند و مسئولیت اداره کوچکترین شهرستان فارس یا حتی مسئولیت دهیاری یک روستای استان را بپذیرند و تئوری‌های پرحرارت خویش را در میدان عمل به صحنه بیاورند تا در صورت توفیق، از ارتقاء ایشان به جایگاه‌های بالاتر حمایت شود.

۷. به لطف خداوند و به همت مدیران جهادی و پرتلاش استان و به دعای خیر مردم شریف، استان فارس اکنون در بسیاری از شاخص‌های مختلف اعم از امنیتی، سیاسی، اقتصادی، گردشگری، اجتماعی و.. به شهادت گزارشات و مستندات رسمی دولت، موفق عمل و حرکت خود را هر روز پرشتاب تر کرده است و زیاده‌خواهی بعضی افراد هیچ تأثیری در حرکت فزاینده آن ندارد و به همراهی مردم و منتقدین با انصاف نیازمند است تا راه روشن پیشرفت و آبادانی فارس را شکوهمندانه طی نماید.

در پایان تأکید می‌شود که مدیریت ارشد استان فارس با احدی عهد اخوت و برادری نبسته و ضمن دفاع از عملکرد صحیح و مؤثر مدیران خود در استان، با هرگونه بی‌توجهی به سیاست‌های دولت و سستی و اهمال‌کاری برخورد مناسب و جدی صورت می‌دهد؛ مجددا از همه صاحب نظران دلسوز می‌خواهیم با هم‌اندیشی، راه کارهائی برای تسریع در رفع مشکلات و نواقص استان به جهت تسریع در پیشرفت و توسعه استان ارائه شود.

 
 انتهای پیام/

برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
نظرات بینندگان