کد خبر: ۱۵۹۴۱۹
تاریخ انتشار: ۲۱:۵۹ - ۰۶ خرداد ۱۴۰۲
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس:

کارمندان فارس با شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی گواهی آموزشی می‌گیرند

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی فارس با اشاره به برگزاری دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: با موافقت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی برای کارکنان دولت در فارس، آموزش ضمن خدمت محسوب می‌شود.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، محمدحسین فیروزی، سرپرست این اداره کل در این خصوص عنوان کرد: با توجه به برگزاری دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با هماهنگی‌های صورت گرفته و موافقت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس، شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی برای کارکنان دولت آموزش ضمن خدمت درنظر گرفته شده و کارکنان دستگاه‌های اجرایی با شرکت فعال و موثر در جشنواره کتابخوانی رضوی می‌توانند از گواهی آموزش ضمن خدمت بهره‌مند شوند.

کارمندان فارس با شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی گواهی آموزشی می‌گیرند

 فیروزی با تصریح این‌که کارکنان دستگاه‌های اجرایی می توانند برای شرکت در این جشنواره بزرگ فرهنگی و کتابخوانی به سامانه جشنواره به آدرس www.samakpl.ir مراجعه کنند، افزود: براي افرادي که نمره حد نصاب را کسب نمایند، گواهینامه آموزشی دوره‌هاي عمومی صادر خواهد شد و گواهینامه مذکور جزو سازوکار انگیزشی کارکنان محاسبه می‌گردد.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس با اشاره به منابع جشنواره، عنوان کرد: دو کتاب «آبی‌ها» نوشته سعید تشکری از انتشارات به‌نشر و «ماه در محاق؛ مروری بر اندیشه‌های سیاسی و اخلاقی امام حسن عسکری(ع)» نوشته آیت الله دکتر احمد بهشتی از انتشارات اطلاعات، منابع ویژه بخش جوان و بزرگسال است و کارمندان دولت می‌توانند در این بخش شرکت کنند.

وی همچنین از مهلت شرکت در مسابقه تا یکم تیرماه خبر داد و افزود: خانواده‌های کارکنان دستگاه‌های اجرایی نیز می‌توانند در رده‌های سنی، خردسال، کودک، نوجوان و بزرگسال و در همه قالب‌های جشنواره شرکت کنند.

فیروزی خاطرنشان کرد: صدور گواهی آموزشی برای کارمندان با هدف جلب هرچه بیشتر مشارکت در جشنواره کتابخوانی رضوی در استان فارس انجام شده است. همکاری دستگاه‌ها در برگزاری این رویداد به برگزاری پرشور این جشنواره در استان کمک خواهد کرد.

گفتنی است دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی از سری برنامه‌های بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا علیه السلام، به میزبانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می‌شود. اشاعه و ترویج فرهنگ و معارف ائمه معصومین علیهم السلام و آموزه‌های آن به ویژه فرهنگ منوّر رضوی؛ گسترش فعالیت‌های کتاب‌خوانی و مطالعه کتاب‌های مرتبط با سیره پاک ائمه معصومین علیهم السلام به‌ویژه حضرت امام رضا علیه السلام؛ شناسایی و معرفی کتاب‌های فاخر مرتبط با فرهنگ و سیره اهل بیت علیهم السلام از طریق انتشار گسترده این آثار و اعتلای فرهنگ ایرانی متکی به فرهنگ دینی از اهداف این جشنواره در دوازدهمین دوره برگزاری است.

این جشنوار از روز بهمن ماه ۱۴۰۱ آغاز شده است و تا ۱ تیرماه ۱۴۰۲ ادامه دارد. علاقه‌مندان برای شرکت در جشنواره و ارسال آثار می‌توانند به کتابخانه‌های عمومی استان فارس یا سایت جشنواره به نشانی razavi.samakpl.ir مراجعه کنند.


انتهای پیام/

نظرات بینندگان