کد خبر: ۱۵۹۴۲۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۱ - ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس:

در کشور از تبادل فرهنگی غافل هستیم

رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس با بیان اینکه در کشور از تبادل فرهنگی غافل هستیم، گفت: استان فارس هنرخیز است، اما فقدان شبکه منسجم فرهنگ و هنر استان باعث عدم استفاده از تمامی ظرفیت‌ها شده است.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری «شیرازه»، مجید میکائیلی رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس گفت: رونق هنر، توسط رسانه باید برای توسعه امور فرهنگی در سطح جامعه ایجاد شود. 

وی با بیان اینکه دشمن در تهاجم فرهنگی تمام تلاش خود را به‌کارگرفته است، گفت: در کشور از تبادل فرهنگی غافل هستیم. استان فارس هنر خیز است، اما فقدان شبکه منسجم فرهنگ و هنر استان باعث عدم استفاده از تمامی ظرفیت‌ها شده است.

میکائیلی با اشاره به اینکه بسیج هنرمندان دارای ۳۲ پایگاه در شهرستان‌های فارس است، افزود: در مرکز بسیج هنرمندان استان انجمن‌های هنری و ادبی ۱۰ گانه مشغول فعالیت هستند و به عنوان مطالبه‌گر از دستگاه‌های فرهنگی و هنری برای هم‌افزایی در راستای بهره‌وری فرهنگی و افزایش میزان اثربخشی در جامعه هستیم.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس با یادآوری اینکه فعالیت فرهنگی و هنری با رفتار، آداب و رسوم مردم سرو کار دارد، گفت: نقش و سهم دستگاه‌ها در عرصه فرهنگ جداگانه مشخص شده است و اگر هم‌افزایی میان آنان صورت گیرد، شاهد نتایج بهتری در جامعه خواهیم بود.

وی با بیان اینکه مردم ما علاقه‌مند به هنر هستند، گفت: در برگزاری برنامه‌هایی نظیر شب شعر، کتابت و خوشنویسی شاهد استقبال مردم و علاقه‌مندان خاص خودش هستیم لذا باید طرح ریزی فرهنگی برای عموم مردم انجام شود.

میکائیلی با تصریح اینکه هنر بسیج هنرمندان در شناسایی و کشف هنرمندان در تمامی عرصه‌ها برای معرفی به جامعه است، گفت: بسیج هنرمندان با درک موقعیت فعلی وتخصصی خودش، تقویت هنرمندان انقلابی را برای انسجام بخشی در شبکه هنری بسیج در دستور کار خود قرار داده است و در این راستا بیش از ۵ هزار هنرمند در سازمان بسیج هنرمندان فارس ثبت و ساماندهی شدند.

خط شکنی در مباحث فرهنگی و هنری فارس شکل گیرد

رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس، عنصر اصلی مباحث فرهنگی را هنر دانست و گفت: با نگاه ویژه به حوزه هنر می‌توان فرهنگ را تقویت کرد بنابراین همکاری مشترک بین بسیج هنرمندان و جهاددانشگاهی فارس در زمینه ایجاد گفتمان گام دوم انقلاب و جهاد تبیین می‌تواند گام مهمی در ارتقا سطح فرهنگی جامعه باشد.

وی در ادامه برای همکاری سازمان بسیج هنرمندان با جهاددانشگاهی فارس در طراحی و سازماندهی رویداد‌های فرهنگی و هنری و تدوین برنامه‌های جامع و کارآمد برای نقش‌آفرینی هنرمندان اعلام آمادگی کرد.

میکائیلی با بیان اینکه نقش هنر و هنرمند در خدمت به جامعه مورد مطالبه بسیج است،گفت: تشکیل تیم‌های یک پارچه هنری در دستور کار است تا روایت پیشرفت هنرمندان در عرصه مختلف و نگاه هنرمندانه به این موضوع را دنبال کنیم.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس گفت: جشنواره آوا‌ها و نوا‌ها توسط بسیج هنرمندان فارس در چند سال اخیر اجرا شده که شناسایی ۲۵۰ گروه سرود در استان کوچکترین دستآورد آن بوده است.

میکائیلی با تاکید براینکه خط شکنی در مباحث فرهنگی و هنری استان فارس باید شکل گیرد، گفت: همکاری بسیج هنرمندان فارس و جهاد دانشگاهی استان می‌تواند گامی مهم در توسعه گفتمان انقلاب اسلامی و هم‌افزایی در استفاده از ظرفیت‌ها باشد.

وی ادامه داد: برگزاری کلاس‌های آموزشی تخصصی با رویکرد تربیت‌محوری با استفاده از هنرمندان پیشکسوت و خبره مورد توجه ویژه بوده است.

برنامه‌ریزی برای برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در زمینه دفاع مقدس، ساخت فیلم ۹۰ دقیقه‌ای باموضوع حادثه تروریستی شاهچراغ (ع) و... از برنامه‌‎های آتی بسیج هنرمندان فارس بود که میکائیلی در این جلسه به آن اشاره کرد.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان