کد خبر: ۱۵۹۴۲۸
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۵ - ۰۷ خرداد ۱۴۰۲

استاندار فارس؛ صدای مردم تشنه منطقه بیرم را به گوش آقای رئیس جمهور برسانید

۱۹ سال است هرچه فریاد می‌زنیم و مکاتبه می‌کنیم متأسفانه هنوز نتیجه نگرفتیم با اقدام جهادی دولت مردمی آرزوی دیرینه این مردم دور افتاده شاد کنید
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه،در دهه اخیر بیماری‌های کلیوی و سرطان در بین مردم افزایش یافته متخصصین اعلام داشتند منشأ اصلی آن آب شرب بیرم است. 

طرح ملی انتقال آب دریا از بیرم تشنه عبور می‌کند حق‌آبه آن به بیرم اختصاص دهید تا جمعیتی بالغ بر ۸۱ هزار نفری سیراب گردد.

حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی حسین‌زاده در خطبه‌های نماز جمعه هفته گذشته گفت: انتظار ما از استاندار فارس این است که صدای این مردم به گوش رئیس جمهور برساند که مسئله فوق بحرانی آب شرب بیرم که الان قریب به ۱۹ساله می‌گذرد و از راه‌های مختلف قانونی نظیر ،مکاتبه‌های متعدد که تبدیل به کتابچه شده، تربیون‌های نمازجمعه و مجلس شورای اسلامی ،رسانه‌ها ،تشکل‌های دانشجویی و... صدای این مردم مظلوم بیرم تشنه فریاد می‌زند متاسفانه تا الان  کسی صدای آنان نمی‌شنود.

امام جمعه بیرم افزود : آب شرب منطقه بیرم دارای  EC و نیترات بسیار بالای است  که حتی وضو می‌گیریم  چشم می‌سوزد ،درخت خشک می‌کند ،دوش ( حمام) نمی‌شود با این آب گرفت چاه‌های آبرسانی همه خشک شدن و فقط یک چاه مانده که این هم قطعی و افت فشار زیاد مردم نارضای کرده است.

حسین‌زاده بیان کرد: طبق اعلام مرکز بهداشت و سامانه جامع سیب، در دهه اخیر بیمارهای کلیوی ،گوارشی، سرطان ،و... در بین مردم بیرم زیاد شایع شده که متخصصین می‌گویند دلیل اصلی اکثر  این بیمارها از  آب شرب منطقه می‌باشد.

وی ادامه داد: این مناطق جنوبی فارس شامل بیرم، عمادشهر، فداغ، چاهورز، علامرودشت و خیرگو که با جمعیت بالغ بر ۸۱ هزار نفری مشکل آب شرب دارند.

امام جمعه بیرم گفت: مسئولان ابتدا وعده آبرسانی به منطقه از سد هایقر فیروزآباد  مطرح کردن که متاسفانه نشد بعد آب سد سلمان فارسی از خط یک وعده دادن این هم نشد الان هم از خط دو سلمان فارسی وعده دادن باز هم بعداز گذشت ۱۹ سال هنوز خبری از عملیات اجرایی نیست.


وی اظهار کرد: ما دو پیشنهاد داریم و هرکدام سریع‌تر  عملیاتی می‌شود به منطقه تشنه بیرم و پنچ بخش جنوبی فارس اختصاص فرماید.

۱_انشعاب و حق آبه  از طرح ملی انتقال آب دریا به مرکز کشور که این طرح در وسط شهر بیرم تشنه عبور می‌کند و با نظر به اینکه بیرم به صورت طبیعی در ارتفاع قرار دارد و شبکه آبرسانی بخش چاهورز در همین مسیر عبور می‌کنند  بدون نیاز به ایستگاه پمپاژ با اختصاص حق‌آبه و یک انشعاب از خط انتقال آب دریا به منطقه بیرم  بخش‌های  چاهورز ،علامرودشت، خیرگو عمادشهر و فداغ پوشش دهی و سیراب  می‌نماید.

۲_ انشعاب از خط یک سلمان فارسی با توجه به فاصله کوتاه به بیرم دارد و اعتباری اجرایی آن۴۰۰ میلیارد تومان است. 
 
حسین‌زاده در پایان تاکید نمود:  انتظار ما از دولت مردمی و انقلابی این است که صدای این مردم محروم و دوره افتاده جنوب فارس بشنود و آرزوی  ۱۹ ساله این مردم تحقق پیدا نماید.

انتهای پیام/224224
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
نظرات بینندگان