کد خبر: ۱۵۹۴۲۹
تاریخ انتشار: ۱۲:۱۶ - ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور:

اطلاق شهید به محیط‌بانان جانباخته یک مطالبه جدی است

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور، این سازمان را مطالبه‌گر جدی در پرونده‌های منجر به شهادت محیط‌بانان دانست.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، جمشید محبت‌خانی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور در دیدار با خانواده شهید همیارمحیط زیست رضا بهرامی‌پور، ضمن دلجویی از خانواده این شهید محیط زیست، گفت: در زمینه قرار گرفتن نام شهدای محیط‌بان وشهدای همیارمحیط زیست در ردیف شهدای والا مقام و تایید پرونده آنان از سوی بنیاد شهید همه پیگیری‌های لازم بین بنیاد شهید و سازمان حفاظت محیط زیست انجام می شود، رضا بهرامی‌پور عزیز نیز در زمره کسانیست که همه پیگیری‌ها برای قرار گرفتن نام او درردیف شهدا انجام شده و هم چنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه محیط زیست دراین پرونده همه مستندات را به بنیاد شهید ارائه داده و موضوع را پیگیری کرده است، با تشریح اقدامات انجام شده برای قرارگرفتن نام محیط بان و همیارمحیط زیستی که سال گذشته در استان فارس جان خود را از دست دادند، افزود: همزمان با پیگیری پرونده محیطبان شهید فرهمند که بنیاد شهید آن را تائید کرد، پرونده رضا بهرامی‌پور نیز دنبال و پیگیری شده است.

محبت‌خانی در ادامه با یادآوری اینکه تایید کننده پرونده سازمان حفاظت محیط زیست نیست، گفت: محیط زیست دراین زمینه فقط ادله لازم را جمع‌آوری و به بنیاد شهید ارسال می‌کند و در این زمینه هرچه برعهده این سازمان بوده، انجام شده و خانواده محترم بهرامی‌پور نیز پیگیری‌هایشان را دنبال کرده‌اند.

براساس این گزارش، محبت‌خانی در مراسم سالگرد شهدای محیط زیست فارس، گفت: محیط‌بانان شهید، برای حفظ محیط زیست و ارزش‌ها و انفال الهی جان فشانی کردند، آنها جان خود را از دست دادند که طبیعت و محیط زیست آسیب نبیند، محیط بانان درشرایط سخت اقلیمی پای حفظ آرمان ها می مانند و بعضا از سوی شکارچیان غیر مجاز به شهادت می رسند، شکارچیانی که بدون مجوز و با سلاح گرم به مناطق محیط زیست تجاوز می کنند و با زیاده خواهی در مقابل محیط بانان قرار می گیرند.

وی با اشاره به اینکه روز میلاد مبارک حضرت امام رضا(ع)، روز محیط‌بان نام‌گذاری شده و فرصتی برای قدردانی از این ایثارگران رشید است، افزود: سال گذشته همیار محیط زیست رضا بهرامی پور و محیط بان محمد فرهمند در استان فارس، مورد اصابت شلیک شکارچیان قرار گرفته و با رشادت و از خودگذشتگی جان خود را برای حفظ آرمان‌های محیط زیست فدا کردند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با یادآوری اینکه هرگونه فعالیت برای حفظ محیط زیست کشور یک فعالیت دینی و انقلابی است، جانفشانی این ۲ محیط‌بان و همیار محیط‌بان را مورد ستایش قرار داد و گفت: قاتلین این دو نفر دستگیر شدند و پرونده قضایی تشکیل شده است.

محبت‌خانی با تجلیل از مردم قدرشناس شهرستان‌های خرم‌بید و بوانات، گفت: مردم، مراسم و آئین‌های بزرگداشت برای این دو یاور ارزشمند محیط زیست برگزار کردند و در آن حضور یافتند و پس از یکسال از گذشت عروج مظلومانه این عزیزان همچنان حضور دارند و یاد آنان را گرامی می دارند. این حضور و همبستگی قابل ستایش است.

عطا پورشیرزاد مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس نیز در دیدار با خانواده  بهرامی‌پور همیار محیط زیست استان فارس، گفت: شهیدان محیط زیست افتخار کشور و مدافعان راستین انفال الهی هستند و برای مراقبت و پاسداری از ارزش‌های زیست‌محیطی در این سرزمین جان پاک خود را فدا کردند.

وی با قدردانی از پیگیری‌های انجام شده برای پرونده محیط‌بانان جان باخته فارس برای قرار گرفتن نام آنان در ردیف شهدا، گفت: البته هر اقدامی انجام شده وظیفه مسئولان محیط زیست بوده است، ما ازهیچ کوششی برای به نتیجه رسیدن پرونده اداری کسانیکه جان خود را در راه حفظ ارشهای محیط زیست فدا کردند و قرار گرفتن آنان در ردیف شهدای گرانقدر کوتاهی نکردیم و همچنان پیگیر این موضوع هستیم.

خواهر رضا بهرامی پور همیار محیط زیست استان فارس نیز در این دیدار ضمن تقدیراز اقدامات انجام شده از سوی مسوولان محیط زیست استان فارس خواستار پیگیری موضوع تا رسیدن به نتیجه نهایی شد و از حضور مدیر کل و فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور تقدیر کرد.


انتهای پیام/

  
نظرات بینندگان