کد خبر: ۱۵۹۴۳۲
تاریخ انتشار: ۱۸:۰۰ - ۰۷ خرداد ۱۴۰۲
رئیس جهاددانشگاهی فارس اعلام کرد:

آمادگی جهاددانشگاهی فارس برای نقش‌آفرینی در رویدادهای فرهنگی مؤثر

رئیس جهاددانشگاهی فارس، گفت: آمادگی داریم تا در طراحی و اجرای رویدادهای فرهنگی هنری مؤثر استان، با پوشش مناسب رسانه‌ای و اطلاع‌رسانی از طریق خبرگزاری‌های زیرمجموعه جهاددانشگاهی و پتانسیل سازمان دانشجویان همکاری‌های لازم را داشته باشیم.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، امیرحسین استقلال رئیس جهاددانشگاهی فارس، شنبه 6 خرداد در دیدار رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس با یادآوری اینکه جهاددانشگاهی یک نهاد عمومی غیردولتی برآمده از انقلاب است، گفت: امروز جهاددانشگاهی را با پژوهش‌های سلول‌های بنیادین رویان، تکنولوژی‌های فنی و مهندسی و فعالیت‌های علمی شاخص می‌شناسند.

وی افزود: بزرگترین جهاد تبیین معرفی دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف است که جهاددانشگاهی در این عرصه می‌تواند نقش مهم و مؤثری ایفا کند تا هم آثار و برکات انقلاب اسلامی را بیان کنیم و هم امیدافزیی درمیان نسل جدید جامعه انجام شود.

استقلال با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی نهاد افتخارآمیز است، گفت: شاید هیچ سازمان دیگری نباشد که رهبرمعظم انقلاب ۷۰ صفحه دربار آن صحبت کرده باشند، هرجایی که بحث علم می‌شود، رهبرمعظم انقلاب از دکتر کاظمی آشتیانی یاد می‌کنند.

رئیس جهاددانشگاهی فارس با بیان اینکه گستره فعالیت‌های این نهاد در تمامی ابعاد و عرصه‌ها مشهود است، گفت: در موضوعی نیست که جهاددانشگاهی پژوهشگاه و مرکز پژوهشی نداشته باشد به عنوان مثال در عرصه هنر، پژوهشکده هنر و معماری فعالیت دارد و همچنین در این عرصه پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی وابسته به جهاددانشگاهی برای ایجاد محصولات هنری به خصوص در زمینه هنر و صنایع دستی مشغول به فعالیت است.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هردو از رویش‌های انقلاب اسلامی به شمار می‌روند، افزود:‌ جهاددانشگاهی طی سال‌های پس از پیروزی انقلاب دستاوردهای بسیاری برای نظام جمهوری اسلامی داشته است، اما گاهی اوقات شاهد برخی بی‌مهری‌ها نسبت به این نهاد انقلابی هستیم.

استقلال توجه ویژه به مجموعه‌های دانش بنیان طی چندسال اخیر را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: جهاددانشگاهی ۴۲ سال پیش با ساختار دانش بنیان ایجاد شد اما تا امروز دولت‌ها به این مسئله توجه کافی نکردند گرچه جهاددانشگاهی فعالیت خود را با قدرت همچنان ادامه داده است.

رئیس جهاددانشگاهی فارس تأکید کرد: امروز این نهاد، مجموعه‌ای خود درآمد است و با فعالیت مفید، اثر و بهره‌وری مناسبی بر جامعه دارد، اگر همه نهادها همانند جهاددانشگاهی بودند شاهد کم شدن هزینه‌های جاری بودیم.

وی با بیان اینکه افراد نخبه زیادی در زمینه‌های متعدد در این نهاد مشغول فعالیت هستند، گفت: جهاددانشگاهی فارس دارای درمانگاه، آزمایشگاه، مرکز افکارسنجی، سه گروه پژوهشی، مرکز تجهیزات پزشکی و مراکز آموزش اشتغال محور در ۱۷ نقطه استان است.

رئیس جهاددانشگاهی فارس، فعالیت پارک علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی در کنار مرکز شتابدهی را از مزیت‌های علمی و فرهنگی این نهاد دانست و گفت: این نهاد در حوزه فرهنگی، ادبیاتی، هنر و قرآنی دو جشنواره ملی هرساله برگزار کرده است.

استقلال، حضور جهاددانشگاهی فارس با چهار خبرگزاری ایسنا، ایکنا، سینا و بازارکار، در عرصه رسانه‌ای را پررنگ و اثرگذار توصیف کرد.

وی با تأکید بر اینکه جهاددانشگاهی در هر حوزه‌ای ورود کرده، منشا خیر بوده است، گفت: این نهاد انقلابی همواره تلاش کرده است تا فارغ از جهت‌گیری‌های سیاسی گامی موثر در راستای پیشرفت کشور بردارد.

رئیس جهاددانشگاهی فارس، ضمن اعلام آمادگی برای همکاری با سازمان بسیج هنرمندان، گفت: آمادگی داریم تا در طراحی و اجرای رویدادهای فرهنگی هنری مؤثر استان با پوشش مناسب رسانه‌ای و اطلاع‌رسانی از طریق خبرگزاری‌های زیرمجموعه این نهاد و پتانسیل سازمان دانشجویان همکاری‌های لازم را داشته باشیم.

استقلال با بیان اینکه آماده ارائه خدمات آموزش صحیح و تخصصی به جامعه هنری استان هستیم، فعالیت‌های فرهنگی جهاددانشگاهی را مورد توجه قرار داد و گفت: با دستور ریاست جهاددانشگاهی کشور، بیش از ۷۰ درصد فعالیت‌های مرکز فارس در زمینه فرهنگی در خدمت حرم مطهر احمدبن موسی(ع) قرار گرفته و منجر به امضای تفاهم‌نامه بین این نهاد و حرم مطهر شده است.

انتهای پیام/
منبع: ایسنا
برچسب ها: شیراز ، فارس ، شیرازه
نظرات بینندگان