کد خبر: ۱۵۹۴۵۹
تاریخ انتشار: ۱۷:۳۷ - ۰۹ خرداد ۱۴۰۲
استاندار فارس :

جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از مهم‌ترین جشنواره‌های فرهنگی در کشور است

استاندار فارس،با تقدیر از برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، از عموم مردم فرهنگ‌دوست استان فارس برای مشارکت گسترده در این رویداد دعوت کرد.
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»،محمدهادی ایمانیه استاندار فارس  و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی استان فارس، با صدور پیامی به مناسبت دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از مهم‌ترین جشنواره‌های فرهنگی در کشور است و این حرکت معنوی زمینه‌ ساز ترویج و تبلیغ بیشتر فرهنگ کتاب و کتابخوانی است. از عموم مردم فرهنگ‌دوست استان فارس دعوت می کنم در این رویداد معنوی شرکت نمایند.
 
در شرح این پیام آمده است:

 کتاب و کتاب‌خوانی یکی از پایه‌های فرهنگی در زندگی انسان به‌شمار می‌رود. انسان به وسیله مطالعه کتاب و تفکر در مطالب آن دانش خود را می‌افزاید و در بُعد اجتماعی چگونه زندگی کردن و حیات خود را برای خود و دیگران هموار می‌نماید.

 جایگاه کتاب، کتاب‌خوانی و عظمت آن در اسلام و قرآن تا آنجایی است که پروردگار جهانیان یکی از سوره‌های قرآن را «قلم» نامگذاری نموده است. آنجا که می‌فرماید: «ن والقلم و ما یسطرون (القلم/۱)»

آنچه در اینجا سوگند یاد شده، به واقع همان چیزی است که سرچشمه پیدایش تمام تمدن‌های انسانی و پیشرفت و تکامل علوم و بیداری اندیشه‌ها و افکار و شکل گرفتن مذهب‌ها و سرچشمه هدایت و آگاهی بشر است.

جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از مهم‌ترین جشنواره‌های فرهنگی در کشور است

 هر جامعه‌ای که در جستجوی مسیر پیشرفت و تعالی است، باید برای کتاب و کتابخوانی سرمایه گذاری کند و یکی از شاخص‌های ارزیابی برای رشد و توسعه، ترویج و ارتقای فرهنگ مطالعه، مأنوس بودن با کتاب و کتابخوانی است.

 کتاب و کتاب‌خوانی عنصر روشنگری، هدایت کننده، رشد آفرین در جامعه و زندگی است و تحت هر شرایطی نباید از آن غافل شد و باید روش‌ها و راهکارهای ارتقای فرهنگ مطالعه، کتاب و کتابخوانی احصا و تقویت شود. حمایت از کتاب و کتابخوانی بزرگترین سرمایه گذاری هوشمند برای جامعه است.

 جای بسی شکر و خرسندی است که همچون سال‌های گذشته، امسال نیز کتابخانه‌های عمومی متولی برگزاری دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی هستند. جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از مهم‌ترین جشنواره‌های فرهنگی در کشور است و این حرکت معنوی زمینه‌ ساز ترویج و تبلیغ بیشتر فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.

 این جشنواره می‌تواند در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، شناساندن فرهنگ رضوی و بهره‌مندی از سیره پاک ائمه معصومین(ع) به‌ویژه حضرت امام رضا(ع) از طریق مطالعه سیره ایشان، دارای ارزش و اهمیت ویژه‌ای باشد.

 اینجانب ضمن قدردانی از نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و تلاش کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان که با انجام فعالیت‌های فرهنگی و ترویجی، بدون چشم‌داشت رسالت اجتماعی خود را انجام می دهند، از عموم مردم فرهنگ‌دوست استان فارس برای مشارکت گسترده در دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت می‌نمایم.

 امیدواریم تمام ادارات و سازمان‌ها ضمن همکاری گسترده با کتابخانه‌های عمومی و با همت و تلاش فرهنگ‌دوستان، نخبگان،دانشجویان، اساتید حوزه و دانشگاه، بیش از پیش، شاهد رشد و پیشرفت فرهنگ کتابخوانی در استان سراسر فرهنگی فارس باشیم.

انتهای پیام/
نظرات بینندگان