کد خبر: ۱۵۹۴۷۷
تاریخ انتشار: ۱۷:۱۰ - ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
مدیرکل سیاسی ،انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری فارس:

حق نداریم خط کشی و تمایز بین مردم جامعه قائل باشیم

مدیرکل سیاسی ،انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری فارس، نگاه بخشی و محدود را عامل آسیب دانست و گفت: حق نداریم خط کشی و تمایز بین مردم جامعه قائل باشیم یا صرف اینکه سلیقه فرد یا گروهی با ما متفاوت است آن را کنار بزاریم که در این صورت به شدت ضربه خواهیم خورد.
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، جواد قناعتی مدیرکل سیاسی ،انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری فارس در گردهمایی روابط‌عمومی فرمانداری‌های سراسر استان فارس، اطلاع رسانی را اقدامی ظریف دانست و گفت: روابط عمومی امری دوسویه است ،جذب حداکثری مردم، امیدآفرینی و همچنین انعکاس فعالیت‌های دولت ازجمله وظایف مهم این بخش است.

وی توجه ویژه به حوزه روابط عمومی را امر مهمی عنوان کرد و افزود: اقدامات زیادی در دولت صورت گرفته که مردم از آن بی اطلاع هستند و ضروری است که این اخبار با روش های هنرمندانه به جامعه تزریق شود.

مدیرکل سیاسی ،انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری فارس تاکید کرد: نقش روابط عمومی‌ها برجسته و ویژه است زیرا وظیفه انعکاس عملکرد و فعالیت‌ها بر عهده این بخش است و اصطلاحا پژواک فعایت ها روابط عمومی است که باید مورد توجه قرار گرفته و هم عملکرد و اقدامات خوبی در این حوزه صورت گیرد.

وی نقش روابط عمومی فرمانداری‌های سراسر استان فارس را انعکاس فعالیت های شهرستان و فرمانداری به جای انعکاس صرف عملکرد شخص فرماندار دانست و افزود: عملکردها و ظرفیت‌های همه شهرستان باید منعکس و به جامعه اعلام شود.

قناعتی اظهار کرد: روابط عمومی ها باید به شدت از تبلیغ فرد و اشخاص پرهیز کرده و عملکردها را به جامعه اعلام کنند و از ظرفیت و روش های نوین در اطلاع رسانی نیز استفاده شود و حتما بانک اطلاع رسانی در روابط عمومی های ادارات و فرمانداری های تدوین شود.

حق نداریم خط کشی و تمایز بین مردم جامعه قائل باشیم

مدیرکل سیاسی ،انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری فارس اعلام کرد: همه گروه‌ها و افراد جامعه مخاطب روابط عمومی‌ها هستند و نباید تمرکز تنها بر روی قشری خاص یا فقط نیروهای انقلابی یا اصولگرا و یا اصلاح طلب باشد و اگر نگاه بخشی و محدود باشد به شدت آسیب خواهیم دید.

قناعتی ادامه داد: حق نداریم خط کشی کنیم و بین جامعه تمایز قائل باشیم و باید از همه ظرفیت های استانی و شهرستانی برای توسعه و آبادانی بهره برداری شود.

وی اعلام کرد: فرمانداران تیم مدیریتی متشکل از اشخاص و مدیران همسو دارند اما حق نداریم کسی را کنار بزنیم،اگر سرمایه انسانی را به صرف اینکه سلیقه آن فرد با ما متفاوت است کنار بزاریم به شدت ضربه خواهیم خورد.

مدیرکل سیاسی ،انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری فارس گفت: روابط عمومی نقش مشاور دلسوز در مجموعه دارد که باید مسیر را روشن کند.

وی از فرمانداران و مسئولان استانی و شهرستانی درخواست کرد که فعالیت های نامرتبط با روابط عمومی را بر عهده این بخش قرار ندهند تا روابط عمومی از وظیفه مهم و اصلی دورنماند.

قناعتی بر ایجاد بانک اطلاعاتی اصحاب رسانه توسط روابط عمومی ها تاکید کرد و گفت: شبکه سازی در حوزه اطلاع رسانی و روابط عمومی امر مهمی است که باید مدنظر باشد و روابط عمومی فرمانداری های استان باید مسابقه خدمت بین مسئولان شهرستان به راه اندازد.

امید آفرینی رکن اصلی فعالیت روابط عمومی‌ها است

عباس فرج زاده سرپرست اداره کل روابط عمومی و اموربین‌الملل استانداری فارس نیز در ادامه این مراسم گفت: مرجعیت رسانه‌ای توسط روابط عمومی‌ها در سطح شهرستان‌های استان فارس به خصوص با نزدیکی به انتخابات پیش رو از اولویت‌های دولت سیزدهم است.

وی افزود: استقلال روابط عمومی‌ها باید حفظ شود، فضای رسانه‌ای علیه دولت باید توسط روابط عمومی‌ها خنثی شود.

فرج‌زاده ادامه داد: ارتباط با رسانه‌های محلی و مطالبه‌گران امر مهمی است و باید روابط عمومی‌ها به آن توجه کنند.

سرپرست اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل استانداری فارس در خاتمه امیدآفرینی را یکی از مهمترین وظایف روابط عمومی ها عنوان کرد.

 انتهای پیام/
نظرات بینندگان