کد خبر: ۱۵۹۴۸۶
تاریخ انتشار: ۱۱:۱۰ - ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
سرپرست کتابخانه های عمومی استان فارس خبر داد:

مشارکت ۲۰ هزار نفر از مردم استان فارس در دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

سرپرست کتابخانه‌های عمومی استان فارس گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی گامی بلند در مسیر ترویج فرهنگ غنی رضوی است و تاکنون بیش از ۲۰هزار نفر از مردم فارس در این رویداد مشارکت کرده‌اند.
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، محمدحسین فیروزی سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس با اشاره به اهتمام این نهاد در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی عنوان کرد: این جشنواره ضمن آشنا کردن مردم با سیره و زندگانی امام رضا(ع)، در بالا بردن سطح مطالعه مردم نیز بسیار تأثیرگذار است.

وی با بیان این‌که جشنواره کتابخوانی رضوی عرصه رقابت در ترویج فرهنگ و تبیین سیره و منش رضوی، در پیوند با کتاب است، گفت:  در همین راستا نهاد کتابخانه‌های عمومی كشور بار دیگر مفتخر است که در دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی را با همکاری دستگاه‌های فرهنگی و همراه با شیفتگان اهل بیت علیهم‌السلام برگزار کند. 

سرپرست کتابخانه‌های عمومی فارس ضمن دعوت از عموم مردم برای مشارکت گسترده در جشنواره رضوی عنوان کرد: دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی بهمن ماه ۱۴۰۱ آغاز شده و تا ابتدای تیرماه ۱۴۰۲ ادامه دارد. دبیرخانه انجمن در استان تشکیل و برنامه ریزی های گوناگونی انجام شده تا این دوره به بهترین شیوه برگزار شود.

فیروزی با اعلام اینکه تاکنون بیش از ۲۰ هزار نفر در استان فارس در این رویداد شرکت کرده‌اند، گفت: بنای ما در استان فارس بر این است که برنامه‌ریزی مناسبی انجام شود تا کتاب‌داران کتابخانه‌های عمومی، کتابداران کتابخانه‌های مشارکتی و ‌رابطین فرهنگی دستگاه‌های اجرایی با هماهنگی بیشتر برگزاری جشنواره را با قوت بسیار دنبال کنند.

مشارکت 20 هزار نفر از مردم استان فارس در دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

وی از همکاری دستگاه‌های اجرایی استان در برگزاری این رویداد خبر داد و گفت: استانداری فارس، صدا و سیما، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، آستان مطهر شاهچراغ (ع)، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل تبلیغات اسلامی استان همچنین شهرداری شیراز و دیگر شهرداری‌ها و فرمانداری‌های استان و... در برگزاری این رویداد معنوی مشارکت داشته‌اند. افزون بر این با اداره کل زندان‌های فارس در این باره رایزنی شده و شش هزار برگه مسابقه برای مشارکت مددجویان زندان‌های فارس در زندان‌های استان توزیع شده است.

این مقام مسئول در ادامه به شرایط برگزاری این جشنواره اشاره و عنوان کرد: این جشواره با موضوع حضرت امام رضا و بخش ویژه حضرت امام حسن عسکری شروع شده است. منابع این جشنواره ۹ کتاب است که مناسب باچهار رده سنی خردسال، کودک، نوجوان و جوان و بزرگسال انتخاب شده است. جشنواره در بخش‌های فردی يا گروهي و خانوادگی، به دو شیوه مکتوب و الکترونیک برگزار مي‌گردد.

مشارکت یک میلیونی در یازدهمین جشنواره رضوی

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به دوره پیشین این جشنواره اضافه کرد: میزان مشارکت یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح کشور بیش از یک میلیون نفر بوده و تعداد ۱۳۶ نفر در سطح ملی این رویداد برگزیده شدند که استان فارس با ۱۱ نفر بیشترین تعداد برگزیدگان را داشت. اختتامیه یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهر شیراز سومین حرم اهل بیت (ع)  با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار و از برگزیدگان این رویداد تقدیر به عمل آمد.

فیروزی افزود: در یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، بیش از ۷۶ هزار نفر در استان فارس در این جشنواره مشارکت داشتند و ۱۲۲۵ نفر برگزیده استانی شدند. اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس با تعداد بالای میزان برگزیده در بین استان‌های رده اول کشور مبلغی بالغ بر یک میلیارد و ۸۵۰ ریال به عنوان هدیه به برگزیدگان استان اهدا کرده است.

انتهای پیام/
برچسب ها: کتابخوانی ، فارس ، جشنواره
نظرات بینندگان