کد خبر: ۱۵۹۴۸۸
تاریخ انتشار: ۱۱:۳۳ - ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
یادداشت؛

امام خمینی(ره) احیاگر خودباوری و عزت نفس ایرانیان

خط فکری امام راحل خط دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی، خط مقاومت و ایستادگی در راه حق و خط حرکت در مسیر خدابود.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، امام خمینی رحمت الله علیه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی به حق احیاگر اسلام ناب محمدی و علوی بود و در پاسداشت حقیقت دین و تجدید سنت‌های الهی نقش به سزایی ایفا نمود.

ایشان به راستی میراث دار جد بزرگوارش حسین بن علی علیه السلام سرور و سالار ازادگان جهان بود و چون از خداترس داشت و از احدی واهمه نداشت پیوسته در صراط اجداد طاهرینش گام برداشت و هیمنه و ابهت ابرقدرت‌های شرق و غرب عالم و سردمداران زر و زور و تزویر را در هم شکست و بساط ملحدان و و کفار زمانه را در هم پیچید.

امام امت با قیام الهی خود لرزه بر جان شیاطین زمان افکند و ایران را از هر ظلم و ستم بیگانگان رهانید.به ایرانیان عزت نفسی دوباره بخشید.در پرتو انوار وجودی او و اقدامات و فرامین او بود که ایرانیان توانستند به بک خودباوری جدی در ایمان و عقیده  له خدا و پیامبران و امامان او و خودکفایی در کار و تلاش روزانه برسند.

امام راحل واقعا مردخدابود و رهبری کاملا مردمی که برای حفظ مصالح ملت خون دل‌ها خورد و اما در برابر سختی‌های روزگار کم نیاورد. مقاومت و اعتماد ملت ایران به رهبری امام راحل باعث شد که مردم بدون امکانات و تجهیزات بتوانند هشت سال جنگ و دفاع مقدس را اداره کنند و حتی یک وجب از خاک میهن اسلامی را به دشمن واگذار نکنند.

امام راحل با ایمان به خدا و اخلاص و تمسک به اهل بیت (ع) جلوی همه تهدیدها و توطئه‌های استکبار آمریکا و اروپا و غرب و اسراییل کودک کش ایستاد و مقاومت کرد تا به دنیا نشان دهد که ملت ایران زیر بار هیچ سلطه‌ای نمی‌رود.

امام خمینی«ره» در تربیت شخصیت‌های بزرگی مثل ایات عظام خامنه‌ای و بهشتی،مطهری و مفتح و باهنر و دیگر علمای اعلام و انقلابیون مشهور کوشید و زمین و زمان رابرای مقدمات ظهور منجی عالم بس یت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف فراهم نمود.

امروزه  اندیشه‌های امام راحل در میان کشورهای آزادی‌خواه جهان در حال افزایش است و این امر باعث شده که با وجود آن‌که ایشان در میان ما نیستند ولی تفکرات والایشان همچنان ماندگار و جاودانه باشد.

 ایشان بزرگ سردمدار مبارزه با کفر و مقابله بازیاده خواهان بود.امام خمینی (ره)قوت قلب مردم و امید مستضعفان و همه آزادیخواهان جهان بود. جایگاه معنوی رهبر کبیر انقلاب اسلامی موجب شد تا ایشان در بین علمای بزرگ جهان اسلام محبوبیت خاصی پیدا کند و افکارشان روز به روز بیشتر گسترش یابد.

امام خمینی (ره)  به‌عنوان یک شخصیت چندبعدی «عالم»، «مجتهد»، «فیلسوف»، «متدین» و «عاشق مردم» بود که در اوج ایمان، تقوا، معرفت، کرامت انسانی و عدالت انسانی قرار داشت. روح و روان او شاد که نمونه کاملی از انسان‌های جهادگر در راه خدا بود.

امام خمینی (ره) نظم و مدیریت در امور داشت و به دفاع از ایران پرداخت و به پیروزی کامل دست‌یافت و در سیاست هم  مدیر بسیار موفقی بودند.خط فکری امام راحل خط دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی، خط مقاومت و ایستادگی در راه حق و خط حرکت در مسیر خدابود.امام راحل (ره) بنیانگذار انقلاب و احیاگر اسلام ناب محمدی است که در قرن جدید درخشید و با اتکا به خدا و با شجاعت و قاطعیت اسلام را از محجوریت نجات داد.

خمینی کبیر یک فقیه عارف و فیلسوف بزرگ و درعین‌حال مفسر قرآن کریم بود و با چنین جایگاه علمی خود را در عرصه سیاست نشان داد و اثبات کرد دین از سیاست جدا نیست و می‌توان در کنار برنامه‌های فقهی و تفسیری بعد سیاسی را هم دنبال کرد.خداشناسی، دشمن‌شناسی، تسلیم دنیا نبودن، آخرت شناسی، حق‌شناسی و باطل شناسی از ویژگی‌های مهم مؤمنان است که در امام خمینی (ره) وجود داشت نسل امروز و فردا بویژه جوانان ما باید از او درس‌ها بیاموزند و مدیران ما شیوه حکومتی او را سرمشق و سر منشاء کار خود قراردهند.

ضمن عرض تسلیت سالروز رحلت آن بزرگمرد و ان روح خدا امیدواریم همه ما پیرو راستین او و در خط فکر و عمل او باشیم.


نویسنده: سید محی الدین حسینی،فعال رسانه


انتهای پیام/224224

برچسب ها: یادداشت ، رحلت امام
نظرات بینندگان