کد خبر: ۱۵۹۵۱۱
تاریخ انتشار: ۰۹:۴۸ - ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

حرم شاهچراغ (ع) میزبان کارگاه «کتیبه و پرچم» شد

کارگاه بزرگ هنری با عنوان «کتیبه و پرچم» و با هدف تولید اقلام ویژه ماه محرم به مناسبت سالروز رحلت امام خمینی(ره) و شصتمین سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد در حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع)برگزار شد.
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، آیین افتتاحیه و آغاز کارگاه بزرگ هنری با عنوان «کتیبه و پرچم» و با هدف تولید اقلام ویژه ماه محرم به مناسبت سالروز رحلت امام خمینی(ره) و شصتمین سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد در حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع)برگزار شد.

این کارگاه روز جمعه ۱۲خرداد ماه در حرم مطهر شاهچراغ (ع) با حضور هنرمندان تراز اول و برجسته ملی برگزار شد.

۱۰۰ هنرمند از ۱۵ استان کشور

دبیر مجمع طراحان انقلاب اسلامی فارس در خصوص این کارگاه گفت: ۱۰۰ هنرمند از ۱۵ استان کشور در این کارگاه شرکت کرده‌اند و حدود ۱۵ نفر از اساتید ملی و بین‌المللی نیز در این کارگاه حضور خواهند یافت.

سعید کریمی افزود: استاد مسعود نجابتی، استاد مجید چیز فهم دانشمندیان، استاد هاجر سلیمی نمین، استاد صابر شیخ رضایی، استاد حامد مغروری، استاد علی حیاتی، استاد کریم عرب تهرانی، استاد فاطمه اخوان، استاد محمد اوجی نژاد، استاد حمید قربان‌پور و استاد مجید رستگار از جمله اساتیدی هستند که در این کارگاه حضور دارند.

وی ادامه داد: این کارگاه با همکاری سازمان فرهنگی شهرداری، کانون هنر شیعی، هیأت هنر تهران، حوزه هنری استان فارس، نهضت مردمی پوستر انقلاب به مدت سه روز در حرم شاهچراغ (ع) برگزار شده و مجری برگزاری نیز مجمع طراحان انقلاب اسلامی استان است.

اقلام تولیدی در این کارگاه چه هستند؟

دبیر مجمع طراحان انقلاب اسلامی فارس بیان کرد: این کارگاه طی این سه روز اقدام به تولید پرچم و کتیبه برای فضاسازی شهری و شهرآرایی ماه محرم در شیراز و برخی از کلانشهرهای کشور می‌کند و این اقلام به شهرداری‌های سایر شهرها نیز اهدا خواهد شد.

وی با بیان اینکه اقلام در این کارگاه در ۶ قالب تولید می‌شود، گفت: در این کارگاه پرچم‌های اهتزاز، پرچم‌های عمودی شهری، پرچم‌های سردرب منازل و اماکن، ریسه‌های پارچه‌ای شهری برای شهر آرایی و کتیبه‌های ویژه اماکن تاریخی و گردشگری تولید می‌شود.

آماده‌سازی کتیبه‌ای به مساحت ۲۰۰مترمربع برای ایوان حرم

کریمی اضافه کرد: در شیراز شاهد اتفاق خوب دیگری نیز هستیم؛ استاد کریم عرب تهرانی در حال اجرا و آماده‌سازی کتیبه‌ای به مساحت ۲۰۰مترمربع برای ایوان حرم حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) هستند که می‌توان گفت این کتیبه به عنوان بزرگترین کتیبه دستی شیراز محسوب می‌شود.

دبیر مجمع طراحان انقلاب اسلامی فارس اظهار کرد: قرار است روز شنبه نیز با حضور همین هنرمندان مراسمی ویژه پاسداشت قیام تاریخی ۱۵خرداد و تصویربرداری همراه با یادبود شهدای واقعه تروریستی در حرم مطهر برگزار شود.
منبع: ایرنا
نظرات بینندگان