کد خبر: ۱۵۹۵۶۴
تاریخ انتشار: ۱۶:۵۶ - ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
استاندار فارس:

نهضت ملی جهش مسکن فرصتی بی‌نظیر برای خانه‌دار شدن مددجویان سازمان‌های حمایتی است

استاندار فارس پروژه نهضت ملی جهش مسکن را فرصتی بی‌نظیر برای صاحب خانه شدن مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی دانست.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، یکصد و هفتاد و دومین جلسه شورای مسکن استان صبح امروز به ریاست محمد هادی ایمانیه استاندار فارس در سالن شهید قاضی استانداری فارس برگزار شد.

در ابتدای این جلسه وضعیت مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد حضرت امام رحمت الله علیه مورد بررسی قرار گرفت و با هماهنگی‌های انجام شده از جانب استاندار فارس، مقرر شد لیست جاماندگان تحت پوشش این دو مرکز به وزارت راه و شهرسازی ارسال شود تا نسبت به ثبت اطلاعات ایشان در سامانه نهضت ملی مسکن اقدام گردد.

ایمانیه پروژه نهضت ملی جهش مسکن را فرصتی بی‌نظیر برای صاحب خانه شدن مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی دانست و اظهار داشت: نهضت ملی جهش مسکن و قوانین و اختیارات مرتبط با آن زمینه خانه دار شدن مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد حضرت امام خمینی رحمت الله علیه را فراهم کرده است؛ مسئولین این سازمان ها به گونه ای تدبیر کنند تا به امید سود کوتاه مدت، مددجو به فروش امتیاز و اینگونه اقدامات تشویق نشود.

گزارش مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان در خصوص نحوه تقسیط مبالغ مربوط به حق بیمه تامین اجتماعی واحدهای طرح نهضت ملی مسکن، بخش دیگری از دستور کار هفتمین جلسه شواری مسکن استان در سال ۱۴۰۲ بود.

استاندار فارس در ادامه این جلسه خواستار به روز رسانی لیست واجدین شرایط طرح جوانی جمعیت به تفکیک شهرستان‌ها شد و تصریح کرد: طبق مصوبه قبل از عید نوروز هم این شورا، فرمانداران موظف هستند تا پایان خردادماه سال جاری، حداقل ۵۰ درصد از تکالیف خود را در طرح نهضت ملی مسکن آغاز کرده باشند و لازم است این هفته لیست مقایسه ای عملکرد فرمانداران ارسال شود.

در این جلسه پیرامون شیوه تامین زمین برای مسکن اساتید جوان و نخبگان تصمیم گیری صورت گرفت.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان