کد خبر: ۱۵۹۵۶۶
تاریخ انتشار: ۲۱:۳۱ - ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس:

طرح کالابرگ الکترونیکی برای خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی اجرایی شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس، گفت: مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیکی از شنبه هفته جاری ۱۳ خردادماه ۱۴۰۲ برای خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی اجرایی شده است.
به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، وحید خداپرست مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان فارس با اشاره به اجرای مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیکی از شنبه ۱۳ خردادماه جاری برای خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی، گفت: تاکنون ترمینال و زیرساخت مورد نیاز اجرای این طرح با بیش از چهار هزار و ۵۵۰ ترمینال فعال فروشگاهی در سطح این استان ایجاد شده است.

وی جزئیاتی از مشوق‌های این طرح از جمله استفاده از اعتبار یارانه ماه آینده خانوارها ، بهره‌مندی از نرخ‌های قبلی اقلام کالایی موجود در این طرح و افزایش ۲۰ درصدی یارانه معیشتی سه دهک پایین درآمدی ارائه کرد و گفت: شرط استفاده از این افزایش اعتبار، خرید بیش از ۷۰ درصد یارانه معادل ۳۲۰ هزار تومان به ازای هر فرد است.

خداپرست با بیان اینکه بیش از چهار هزار و ۵۵۰ پایانه فروشگاهی در سطح این استان به اجرای مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیکی پیوسته اند، افزود: فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ ازجمله جامبو، دیلی مارکت، افق کوروش، رفاه و ...و همچنین فروشگاه‌های دیگر در سطح شهرها و دهستان‌های استان فارس به این طرح پیوسته و اهالی این استان می.توانند برای بهره از مزایای طرح از این واحدها خرید خود را انجام دهند.

چهار هزار و ۵۵۰ ترمینال فروشگاهی برای اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی در فارس ایجاد شد

وی تاکید کرد: شهروندان برای اطلاع از نام و آدرس فروشگاه‌های طرف اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی در سطح این استان می توانند اپلیکیشن شما(شبکه ملی اعتبار) را به صورت رایگان نصب کرده و همچنین با شماره‌گیری کد دستوری ستاره ۵۰۰ ستاره ۱۴۶۳ مربع از میزان اعتبار خرید خود آگاه شوند.

خداپرست با اعلام این خبر که سایر خانوارهای یارانه بگیر نیز به زودی امکان بهرمندی از طرح کالابرگ الکترونیکی را خواهند داشت،خاطرنشان کرد: زمان اجرای این طرح برای سایر مشمولان دهک های یک تا سه نیز در آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

طرح کالابرگ الکترونیکی برای خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی اجرایی شد

وی با اشاره به اینکه در قالب اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی خانوارها می‌توانند یک ماه زودتر از واریز یارانه از اعتبار خود استفاده کنند و استفاده از این طرح برای همه مشمولان اختیاری است، گفت: در این طرح کارت جدیدی صادر نمی‌شود و همه کارت‌های بانکی به نام سرپرست خانوار قابل استفاده خواهد بود.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان فارس اضافه کرد: خرید اعتباری در قالب اجرای این طرح برای مایحتاج ضروری خانوارها و ۱۱ قلم کالای اساسی ازجمله شیر کم‌چرب بطری، پنیر، تخم مرغ، گوشت مرغ، روغن مایع، ماکارونی، برنج ایرانی، لبنیات( ماست پرچرب پگاه) قند و شکر، حبوبات و گوشت منجمد گوساله است.
نظرات بینندگان