کد خبر: ۱۵۹۵۷۶
تاریخ انتشار: ۱۶:۳۱ - ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
مسئول سازمان بسیج حقوقدانان فارس خبر داد:

تهیه ۲ هزار بسته معیشتی برای خانواده‌های معسر زندانیان استان فارس

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان فارس گفت: ۲ هزار بسته‌های معیشتی در این سازمان با حمایت فرمانده سپاه فجر تهیه و در اختیار اداره کل زندان‌های استان قرار داریم تا به دست خانواده‌های نیازمند زندانیان برسد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، روح‌الله مهبودی مسئول سازمان بسیج حقوقدانان فارس به تشریح خدمات این سازمان پرداخت و اظهار داشت: در سال گذشته تا کنون، ۲ هزار بسته‌های معیشتی در این سازمان با حمایت فرمانده سپاه فجر تهیه و در اختیار اداره کل زندان‌های استان قرار دادیم تا به دست خانواده‌های نیازمند زندانیان برسد.

تهیه ۲ هزار بسته معیشتی برای خانواده‌های معسر زندانیان استان فارس

وی با تاکید بر اینکه تهیه و توزیع این تعداد بسته معیشتی با ارزش یک میلیون تومان، فقط در مرکز استان بوده تصریح کرد: نواحی هر کدام متناسب با توانمندی خود در شهر‌هایی که زندان مستقر دارند، کمک‌های دیگری جمع‌آوری و در اختیار خانواده‌های معسر زندانی قرار می‌دهند.

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان فارس با تاکید بر اینکه بخش علمی سازمان بسیار پراهمیت است، تصریح کرد: به نظر ما عملا هویت مجموعه بسیج حقوقدانان، به این بخش وابسته است.

مهبودی با بیان اینکه کار پژوهشی برای ما بسیار با اهمیت است، ادامه داد: یک کار پژوهشی عمیق در خصوص مجازات‌های جایگزین حبس را مورد بررسی قرار دادیم و آن را در شورای عالی بسیج حقوقدانان و شورای اندیشه‌ورز استان که ریاست آن با رئیس دادگستری است و روسای مجتمع‌های قضایی استان عضوی از این شورا هستند، ارائه دادیم و تصمیمات خوبی در این جلسات اتحاذ شد.

وی گفت: از اعضای سازمان خواستیم که پژوهش‌ها و پایان‌نامه دکترای خود را این موضوعات قرار دهند و مجموعه دادگستری استان هم قول حمایت از این موضوع را داده است.

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان فارس افزود: از آنجا که استان فارس به عنوان یک استان پیشرو در راستای ایجاد سند تحول قضایی است، و با توجه اینکه باید مجازات‌های اثرگذار مورد توجه قرار گیرد نه صرفا حبس، از این موضوع استقبال کرده و این طرح مورد توجه رئیس کل دادگستری استان و حقوقدانان قرار گرفته است. 

مهبودی با اشاره به شرکت در مسابقات ملی موت کروت به میزبانی دانشگاه شیراز، از شرکت ۲۱ تیم از سراسر کشور در این مسابقات خبر داد و افزود: ۱۱ تیم به دور نهایی راه یافتند که به صورت حضوری در دانشگاه شیراز برگزار شد و تیم بسیج حقوقدانان متشکل از ۴ نفر توانست به مقام هفتم کشوری نائل آید.

انعقاد تفاهم‌نامه با دانشگاه آزاد اسلامی جهت بالا بردن سطح علمی اعضای بسیج حقوقدانان و دفتر حمایت قضایی بسیج در آینده‌ای نزدیک با برگزاری دوره‌های مشترک با دانشگاه آزاد در آینده‌ای نزدیک، از جمله دیگر فعالیت‌های سازمان بسیج حقوقدانان فارس است که مسئول این سازمان با اشاره به آن، ادامه داد: طرح تدوین آموزش حقوق در کتب درسی به ویژه در رده نوجوانان به بالا انجام شده و به مراکز بالادستی برای تائید ارسال کردیم.

مهبودی تاکید کرد: معتقدیم که در پیشگیری از تخلفات و جرایم با آگاه شدن از مباحث حقوقی، از ضروریات و اولویت‌هایی است که باید از همان سنین طفولیت به افراد آموزش داده شود که در این طرح به آن پرداخته شده است و امیدواریم همکاران در شورای سیاستگذاری مدارس بتوانند این طرح را تصویب کنند تا به عنوان یک طرح پایه به آن پرداخته و در کتب درسی دانش‌آموزان گنجانده شود.

وی به ارائه مشاروه حقوقی رایگان به عموم مردم اشاره کرد و گفت: سعی در گسترش این خدمت که سابق بر این هم انجام می‌شد، داریم و هم در دادگستری کل و هم در دفتر بسیج حقوقدانان این خدمت انجام می‌شود و پیگیر انعقاد تفاهم‌نامه با آموزش و پرورش استان هستیم تا آنجا هم دفتری داشته باشیم و به ارائه مشاوره رایگان بپردازیم.

مسئول سازمان بسیج حقوقدانان فارس گفت: هر هفته در حرم مطهر حضرت شاهچراغ دو وکیل، و در کمیته امداد یک وکیل ارائه مشاوره رایگان می‌دهند.

مهبودی به راه‌اندازی سه کانال مجازی در ایتا با نام سازمان بسیج حقوقدانان فارس، کلینیک حقوقی و اتاق مشاوره حقوقی اشاره کرد و به همکاری مستمر و مداوم با شورای حل اختلاف استان و دادگستری خبر داد و افزود: قبل از صدور رای نهایی، پرونده‌ها به دفاتر صلح و سازش ما در پایگاه‌های مقاومت نواحی مختلف ارجاع داده می‌شود و آنجا با حضور هیئت امنا، همکاران از شورای حل اختلاف و فرمانده پایگاه، از طرفین دعوا می‌خواهند تا با شرکت در جلسه، حتی‌المقدور با صلح و سازش دعوا را خاتمه دهند و اگر در نهایت به صلح و سازش منتج نشد، بعد در فرایند رسیدگی قرار بگیرد.

مهبودی گفت: پرونده‌های حقوقی به ویژه خانوادگی هم اگر احساس شود زمینه‌هایی برای ایجاد صلح و سازش است، به همکاران ما در دفاتر صلح و سازش ارجاع می‌شود که در مجتمع اطلسی شیراز مستقر است.


انتهای پیام/
نظرات بینندگان