کد خبر: ۱۵۹۵۸۷
تاریخ انتشار: ۰۹:۵۳ - ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
شهردار شیراز خبر داد:

بهره‌برداری کامل از فاز نخست خط ۲ متروی شیراز تا پایان امسال

شهردار شیراز به عملیات باقیمانده فاز یک خط ۲ و بهره‌برداری از آن تا پایان امسال گفت: ادامه این خط از میدان آزادی تا کلبه سعدی در نیمه نخست سال ۱۴۰۴ به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، محمدحسن اسدی شهردار شیراز در جلسه‌ای در سازمان حمل‌ونقل ریلی با حضور جمعی از معاونین شهرداری و مشاورین قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) در فارس برگزار شد، گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی مدیریت شهری، تسریع درروند اجرای خطوط مترو به‌ویژه خط ۲ مترو است که فاز یک آن به بهره‌برداری و افتتاح رسیده و ادامه این فاز باید هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف شود.

وی تصریح کرد: امور خط ۲ مترو به‌صورت جدی و مستمر پیگیری می‌شود.

اسدی گفت:این جلسه را در راستای بازدید‌های اخیری که از خطوط ۲ و ۳ مترو این کلان‌شهر و همچنین دستگاه حفار مکانیزه در قزوین داشت، ذکر کرد.

شهردار شیراز با اشاره به تأکیدی که بر برنامه زمان‌بندی تکمیل خط ۲ به‌صورت کامل در فاز‌های ۱ و ۲ داشت، گفت: امروز این برنامه زمان‌بندی توسط سازمان حمل‌ونقل ریلی و شرکت پیمانکار ارائه شد.

وی به اجرای عملیات باقیمانده فاز یک خط ۲ و بهره‌برداری از آن تا پایان امسال ابراز امیدواری کرد: ادامه این خط از میدان آزادی تا کلبه سعدی در نیمه نخست سال ۱۴۰۴ به بهره‌برداری برسد.

بهره‌برداری کامل از فاز نخست خط ۲ متروی شیراز تا پایان امسال
اسدی با گریزی به مباحث این جلسه بابیان اینکه در مورد تأمین مالی این خط مذاکراتی شد و به نتیجه رسیدیم، گفت: در بحث واگن که موضوعی اصلی بوده و مقداری کار را سخت می‌کند، راه‌های مختلف را بررسی کرده و قرار شد پیگیری‌ها را انجام دهیم.

این مدیر ارشد شهری بابیان اینکه یکی از مطالبات اصلی مردم بحث حمل‌ونقل ریلی است، اظهار امیدواری کرد: برنامه‌های زمان‌بندی خط ۲ به طول حداقل ۱۵ کیلومتر را به انتها و بهره‌برداری کامل برسانیم و خط ۳ را طی ۲-۳ سال آینده به نقطه مطلوبی برسانیم.

انتهای پیام/
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شهردار
نظرات بینندگان