کد خبر: ۱۵۹۶۰۲
تاریخ انتشار: ۱۰:۱۵ - ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

مسابقات جهانی تکواندو/کیانی با کسب طلا تاریخ سازی کرد

ناهید کیانی نماینده شایسته ایران در وزن ۵۳- کیلوگرم در فینال مسابقات قهرمانی جهان با شکست نماینده چین مدال طلای این رقابت‌ها را کسب کرد.
به گزارش خبرنگار گروه ورزشی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، در روز پایانی رقابت‌های جهانی جمهوری آذربایجان به میزبانی شهر باکو، امروز یکشنبه ۱۴ خرداد ماه دیدارهای اوزان ۵۳- کیلوگرم بانوان و ۸۷+ کیلوگرم آقایان در حال برگزاری است و تیم ملی ایران در روز پایانی ۲ نماینده داشت که در گروه بانوان «ناهید کیانی» توانست با صعود به مرحله نیمه نهایی نشان برنز خود را قطعی کند.

 «ناهید کیانی» ملی پوش وزن ۵۳- کیلوگرم کشورمان در دیدار نخست خود «این سوان» از کره جنوبی را در دو راند متوالی شکست داد و در ادامه  «لوکا پاتافالوی» از مجارستان را در رقابتی جذاب دو بر یک از پیش رو برداشت. 

نماینده شایسته ایران در وزن ۵۳- کیلوگرم در مرحله یک چهارم نهایی مقابل «نیکا کاراباتیچ» از  کرواسی و عنواندار رده پایه با ارائه یک مبارزه دیدنی 2 بر صفر  پیروز شد و‌‌ ضمن صعود به نیمه نهایی مدال برنز خود را قطعی کرد.

کیانی در نیمه نهایی به مصاف «تاتیانا مینینا» حریفی عنواندار از روسیه رفت و این دیدار با نتیجه دو بر یک به سود کیانی به پایان رسید و‌نماینده کشورمان به فینال مسابقات راه یافت.

مسابقات جهانی تکواندو/کیانی با کسب طلا تاریخ سازی کرد

این تکواندوکار روسی در این رقابت‌ها با پرچم فدراسیون جهانی مبارزه میکند. «مینینا» در کارنامه خود ۲ نقره جهان در سال ۲۰۱۹ و المپیک توکیو ۲۰۲۰ دارد.

ناهید کیانی نماینده وزن ۵۳- کیلوگرم کشورمان در فینال این مسابقات به مصاف «جو زو» از چین رفت و توانست اولین مدال طلای کاروان ایران در آخرین شب رقابت های قهرمانی جهان باکو کسب کند

لازم به یادآوری است،پس از ۹ سال نماینده ایران توسط ناهید کیانی در رقابت‌های قهرمانی جهان صاحب نشان طلا شد.

پایان پیام/
منبع: فارس
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
نظرات بینندگان