کد خبر: ۱۵۹۶۰۷
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۵ - ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس خبر داد:

بازسازی و تجهیز چاه آبرسانی مجموعه قمر بنی‌هاشم شهر خرامه

مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس از بازساری و تجهیز چاه آبرسانی مجموعه قمر بنی‌هاشم شهر خرامه خبر داد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری«شیرازه»، علی‌جان صادق‌پور مدیرعامل شرکت آبفا استان فارس گفت: چاه آبرسانی مجموعه قمر بنی هاشم که به دلیل فرسودگی لوله‌های چاه و سایر تجهیزات سرچاهی دچار افت شدید آبدهی شده بود با تلاش و کوشش مستمر تیم فنی امور آبفا شهرستان خرامه در کمترین زمان ممکن فرآیند مهندسی مجدد و نصب تجهیزات جدید به اتمام رسید و دبی این چاه به میزان هشت لیتر بر ثانیه افزایش پیدا کرد.

وی افزود: این چاه که در روستای کورکی شهرستان زرقان واقع شده است آب شرب ۱۰ روستا با جمعیتی افزون بر چهار هزار و ۲۰۰ نفر را تأمین می‌کند که به دلیل فرسودگی تجهیزات این چاه دسترسی مردم این منطقه به آب شرب دچار بحران و تنش شده بود و در نهایت با تجهیز مجدد آن مشکل آب شرب این مشترکین رفع شد.

بازساری و تجهیز چاه آبرسانی مجموعه قمر بنی‌هاشم شهر خرامه

صادق پور گفت: شرکت آبفا فارس جهت افزایش میزان آبدهی چاه‌های آبرسانی و به منظور کاهش تنش آبی در استان اقدام به تجهیز مجدد و مرمت چاه‌هایی که دچار فرسودگی تأسیسات سرچاهی شده‌اند می‌کند.

مدیر عامل شرکت آبفا استان فارس با سفر به شهرستان‌های مرودشت، خرامه و زرقان، ضمن بازدید‌هایی میدانی از تأسیسات آب شرب، آبرسانی به مردم را بررسی کرد.

صادق پور پس از بازدید میدانی از تأسیسات آب شرب، پروژه‌های در دست اجرای آبرسانی و بررسی و نیازمندی‌های این بخش و همچنین بررسی میزان امکان بروز تنش آبی در شهر‌ها و روستا‌های این شهرستان ها، بر مدیریت مصرف و اتخاذ تصمیم‌های راهبردی در این حوزه به منظور گذر از بحران کم آبی احتمالی در تابستان پیش رو تاکید کرد.

بازدید از خط انتقال آبرسانی به مردم شهرستان خرامه از سد درود زن که در مسیر خود روستا‌های شرق مرودشت و بخشی از روستا‌های شهرستان زرقان را نیز آبرسانی می‌کند و رفع موانع اجرای این طرح آبرسانی، از اهم اهداف مدیر عامل شرکت آبفا استان فارس در سفر به این شهرستان‌ها بوده است.

انتهای پیام/

نظرات بینندگان