کد خبر: ۱۵۹۶۱۵
تاریخ انتشار: ۲۰:۳۶ - ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
معاون هماهنگ کننده قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) تاکید کرد:

محرومیت‌های فارس برازنده این استان نیست

معاون هماهنگ کننده قرارگاه امام حسن مجتبی(ع)، راهکار رفع محرومیت‌ها را کارآفرینی و اشتغالزایی عنوان و بر لزوم برنامه‌ریزی دقیق و تلاش در این مسیر تاکید کرد.
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه تحلیلی خبری شیرازه، سردار جمال‌الدین آبرومند معاون هماهنگ کننده قرارگاه امام حسن مجتبی(ع)، شنبه ۲۰ خرداد در جلسه قرارگاه سازندگی و محرومیت‌زدایی فارس ضمن یبان اینکه این استان، منطقه‌ای ثروتمند است، گفت: محرومیت‌های فارس برازنده این استان نیست و انتظار بر تلاش و همکاری بیشتر برای رفع محرومیت‌هاست.

وی رفع مشکلات محرومین و محرومیت‌زدایی از مناطق مختلف را از اهداف این قرارگاه ذکر و اضافه کرد: راهکار رفع محرومیت این است که خود مردم آن مناطق ثروتمند شوند و به یک درآمدزایی خوبی برسند، لذا باید اولویت بر کارآفرینی و ایجاد اشتغال باشد عمده مشکلات محرومین به مسئله کار و اشتغال بر می‌گردد.

معاون هماهنگ کننده قرارگاه امام حسن مجتبی(ع)، ادامه داد: استان فارس ظرفیت زیادی دارد و همین ظرفیت گردشگری کافی است تا به ثروت برسد؛ یکی دیگر از فرصت‌ها نیز ایجاد صنایع کوچک است که البته باید با محوریت بازگشت به روستا انجام شود.

سردار آبرومند، افزود: عمده مشکلات مطرح شده در حوزه محله‌های حاشیه‌ای شهر شیراز نیز در خصوص مهاجرت است و مهاجرت باز به همان دلیل عدم امکان تولید ثروت و درآمدزایی در روستاها بر می‌گردد.

وی تاکید کرد: انتظار بر این است تا از تمام ظرفیت‌های بسیج و سپاه استفاده کرد تا محرومیت‌ها رفع شود. آبرسانی و آبخیزداری از دیگر اولویت‌های اجرایی در مسئله محرومیت زدایی است.

حدود ۱۲۰۰ روستا در طرح جدید آبرسانی قرار دارند

محرومیت‌های فارس برازنده این استان نیست

محمدهادی ایمانیه، استاندار فارس نیز در این جلسه بیان کرد: با توجه بر اهمیت موضوع تامین آب شرب استان در ۲ حوزه آب شرب و آبخیزداری در اولویت اجرایی و عملیاتی قرار خواهد گرفت و حدود ۱۲۰۰ روستا در طرح جدید آبرسانی قرار دارند و در بحث آبخیزداری و آب کشاورزی نیز احیاء ۶۰۰ رشته قنات، ۱۵۰ طرح آبخیزداری و ۵ هزار کیلومتر احداث کانال کشاورزی انجام خواهد شد.

ایمانیه با اشاره به دیگر طرح‌های در دست اقدام از جمله ساخت مسکن برای محرومین بویژه مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی، گفت: اولویت این اقدام در مناطق روستایی و محله‌های حاشیه‌ای شهرها خواهد بود. همچنین در حوزه راه روستایی نیز احداث ۱۶۰۰ کیلومتر راه جدید و حدود هزار کیلومتر مرمت و بازسازی در دستور کار قرار گرفته است.
ایمانیه ادامه داد: رفع معضلات حاشیه نشینی و پیشرفت محله‌ای با بکارگیری ظرفیت‌های گروه‌های جهادی در محله‌ها و شهرستان‌های هدف نیز از دیگر مواردی است که مدنظر قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین دغدغه‌ها در حوزه محرومیت‌زدایی، موضوع کارآفرینی و اشتغال‌زایی مربوط است که در این باره نیز ایجاد اشتغال برای ۸ هزار نفر در دستور کار قرار گرفته است، اظهار کرد: ایجاد اشتغال در زنجیر ارزش ۵ رسته اصلی دست بافته‌ها، خرما، گیاهان دارویی، محصولات خانگی، گردشگری و صنایع دستی انجام خواهد شد. در طرح نوسازی مدارس نیز ۲۵۵ مدرسه در برنامه قرار گرفتند تا جایگزین مدرسه‌های کانکسی، سنگی و روستایی شود و در حوزه بهداشت و درمان نیز احداث ۱۷۰ خانه بهداشت در این طرح مشترک قرار گرفت.

لزوم استمرار همکاری‌ها در رفع محرومیت‌ها

محرومیت‌های فارس برازنده این استان نیست

سردار یدالله بوعلی، فرمانده سپاه فجر فارس نیز در این نشست بیان کرد: رفع محرومیت از استان فارس یکی از اولویت‌های اقداماتی است که باید با مشارکت همگانی و همکاری و هم‌افزایی انجام شود و در این راه از ظرفیت‌های همه دستگاه‌ها باید استفاده کرد.

وی افزود: در کارهای سخت در کنار هم بوده‌ایم و توانسته‌ایم موفق باشیم که یکی از آن طرح‌ها، جهاد آبرسانی بود که اقدامات خوبی انجام شد و برخی از پروژه‌ها که سال‌ها در چشم انتطار اجرا بود در کمترین زمان ممکن آغاز، تکمیل و مورد بهره برداری قرار گرفت.

فرمانده سپاه فجر فارس خاطرنشان کرد: در طرح‌های جدید و پیش رو نیز انتطار بر امتداد این همکاری است و تمام اعضای قرارگاه محرومیت زدایی در این مسئله باید توجه ویژه‌ای داشته باشند.

انتهای پیام/
برچسب ها: شیرازه ، فارس ، شیراز
نظرات بینندگان